Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова прокоментувала кримінальні провадження проти екс-президента України, а зараз чинного народного депутата Петра Порошенка. Вона зазначила, що це не можна назвати політичними переслідуваннями і всі справи зараз розслідують відповідні органи.
Про це вона сказала в ефірі програми “VIP з Наталією Мосейчук” на телеканалі “1 + 1”.
“Президент Зеленський, мабуть, перший президент, який не відкриває справи проти своїх ворогів і не закриває проти друзів, не фальсифікує. Тобто, мені здається, що пан Порошенко повинен розуміти, що він такий же, як і інші панове. І тут точно не йде мова про політичне переслідування. Тому що багато справ були відкриті безпосередньо за рішеннями судів. Будемо дивитися, як будуть ці справи розслідуватися. У нас різні органи слідства щодо пана Порошенко. і ДБР розслідує, і НАБУ розслідує “, – заявила вона.
Відповідаючи на питання, чи не опиняться справи щодо Порошенко політичним мильною бульбашкою, яка лопне, Венедиктова відповіла:
“Ви знаєте, мені здається, що питання просто мильних бульбашок відійшло. За такі речі настає кримінальна відповідальність. Якби я не вважала за можливе підписати цю підозру, я б її не підписувала. Але у мене є і професійна сатисфакція … Давайте згадаємо, коли ми чули про плівки Байдена Порошенко “.
І я вважаю, що це дійсно для нас можливість пишатися Офісом генпрокурора, що не втягнув Україну в цей складний трикутник різних взаємин. Ми не зіграли на догоду навіть не президенту Трампу (на виборах президента США), а тим, хто хотів підіграти президентові Трампу через третє коліно “.
Також відзначимо, що в своєму останньому відеозверненні до українців Президент України Володимир Зеленський вельми несподівано згадав магазини Петра Порошенка “Рошен”.
Ролик опубліковано в Фейсбук Зеленського.
Президент порівняв зростання числа заражених коронавірусом з темпами відкриття нових кондитерських магазинів свого попередника.
“Карантин вихідного дня, яке б відношення до нього не було, дав свій результат. Щоденна кількість хворих перестала рости настільки стрімко і геометрично (мабуть, малася на увазі геометрична прогресія – Ред.), як колись магазин” Рошен “по всій країні. Тому нам вдалося збити цю динаміку. Медична система не пропустила нокаутуючий удар, тому вона справляється і вона витримає “, – запевнив президент.
Відзначимо, що на екс-президента України Петра Порошенка відкрито вже 58 кримінальних справ, повідомляє “24 канал”.
У чому підозрюють Порошенко
- Посягання на територіальну цілісність.
- Повалення конституційного ладу.
- Захоплення державної влади.
- Державна зрада.
- Присвоєння власності.
- Фінансування тероризму.
- Втручання в роботу електронно-обчислювальних машин комп’ютерних мереж.
До цього ДБР розслідувало не менше 15 справ. Більшість клопотань подав один з керівників адміністрації побіжного президента Януковича – Андрій Портнов.
Про які справи йдеться
- Справа про перехід українських кораблів через Керченську протоку, що призвело до російської агресії проти України; введення воєнного стану в Україні для можливої узурпації влади.
- Захоплення держвлади і підробка офіційних документів при внесенні подання на призначення прем’єр-міністра за відсутності коаліції в парламенті.
- Ймовірна втрата з ситуативної кімнати Адміністрації Президента матеріальних носіїв секретної інформації, що містять державну таємницю.
- Незаконне перетинання держкордону України з використанням завідомо підроблених документів (поїздка на Мальдіви).
- Незаконне затримання Міхеїла Саакашвілі і подальше незаконне видворення його за межі України.
- Організація незаконного переправлення Миколи Чауса через держкордон в Молдову.
- Скасування рішення голови Первомайської райдержадміністрації Миколаївської області про зарахування земельної ділянки в межах території Ленінського сільради до земель запасу держвласності.
- Ухилення від сплати податків і подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час продажу ПрАТ «Завод« Кузня на Рибальському ».
- Ухилення від сплати податків і подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час операції з купівлі-продажу ТОВ «Телеканал« Прямий ».
- Протиправне заволодіння майном бази відпочинку «Івашка» Українського товариства сліпих службовими особами ТОВ «Союз-Інвест».
- Неправомірний вплив на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя в березні – травні 2019 роки; проведення конкурсу в короткі терміни і постановка, ймовірно, незаконних рішень щодо зміни порядку проведення конкурсу.
- Зловживання службовим становищем та втручання в діяльність суддів шляхом несвоєчасного призначення їх на посаду, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати грошей з держбюджету на виплату їм зарплати.
- Втручання в діяльність суддів Окружного адмінсуду Києва з боку президента, членів РНБО щодо рішення про скасування націоналізації «Приватбанку».
- Можлива держзрада через Мінські угоди. Порошенко нібито досягав домовленості про відновлення територіальної цілісності України «з представниками окупованих територій Донецької та Луганської областей», усвідомлюючи, що Росія є стороною конфлікту.
Крім того, ім’я Порошенко фігурує в справах по:
- обставинам законності зняття інформації під час проведення міжнародних переговорів,
- незаконного переміщення через кордон 43 картин,
- можливого незаконного прослуховування його розмов з колишнім віцепрезидентом США Джозефом Байденом.