У білорусько-російських відносинах помітне похолодання, особливо в оборонній сфері.

Таку думку висловив військовий аналітик Олександр Алесін, – повідомляють «Белорусские новости».

«Росії дуже потрібна наша територія, але вони не хочуть надмірного посилення білоруської армії. Експерти говорять про дві причини. По-перше, росіяни думають, що коли ми зовсім ослабнемо, то самі запропонуємо їм створити військову базу на своїй території, щоб захищати нас. По-друге, якщо події в Білорусі почнуть розвиватися за українським сценарієм, щоб білоруську армію було легше «заламати». Так думають песимісти», – сказав Алесін.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За його словами, наприкінці 2018 року через ускладнення економічних відносин пішли чутки про те, що Росія може здійснити в Білорусі кримський сценарій.

«Але тут є принципова різниця. У Криму ніхто не чинив опору, оскільки Крим хотів до складу Росії – чи то з ментальних, чи з економічних міркувань. А в Білорусі, якщо вірити опитуванням соціологів, близько 94% громадян не хочуть входити до складу Росії. Хочуть торгувати, бути номінальними союзниками Росії, але не хочуть до її складу», – пояснив військовий експерт.

Він нагадав про те, що наприкінці 1999 року Білорусь і Росія підписали договір про створення Союзної держави, в якому серед іншого було проголошено про формування загального оборонного простору двох країн. Але насправді РФ не хоче організовувати в Білорусі спільне військове виробництво, але й відмовляється постачати союзнику сучасне озброєння.

Ситуацію, яка склалася у сфері військово-технічного співробітництва між Білоруссю і Росією, Алесін називає дивною. 

Нагадаємо, раніше Алесін заявляв, що Росія зазнає поразки у білоруському питанні, імідж її дуже сильно страждає. Інформаційну війну, білоруси, теж програють. Тому, що всі зусилля білоруського керівництва зі створення іміджу для Білорусі, як начебто нейтральної сторони і містка між Сходом та Заходом, в більшості сходить нанівець. Оскільки білоруси є слухняними союзниками Росії, то Росія не дуже довірчо до них ставляться.