У Путіна стало набагато менше шансів переобратись президентом РФ.
Вторгнення добровольчих угрупувань на території Курської та Бєлгородської областей Росії може стати негативним інформаційним контекстом перед надходженням так званих президентських виборів у Російській Федерації. Про це повідомив військовий аналітик Денис Попович у ході телемарафону, коментуючи дії Легіону «Свобода Росії», Російського добровольчого корпусу та Сибірського батальйону. Він наголосив, що російська влада вже придушувала опозиційний рух, вбивала опозиційного лідера Алексея Навального та блокувала висування альтернативних кандидатів. Однак з’явилася ситуація, коли добровольчі групи перетнули кордон РФ.
Попович зауважив, що російські добровольці останні місяці активно готувалися до подій. Він вказав на їхню здатність діяти в емоційно напруженій обстановці та висловив певні сумніви щодо мети їхнього застосування. Експерт підкреслив, що захоплення селища Тьоткіне не має великого стратегічного значення, порівняно з обсягом території РФ.
Попович висловив необхідність розуміння можливого розвитку ситуації, визначення мети операції та усвідомлення того, які сили можуть підтримувати подальший наступ. Водночас він зауважив, що емоційно ця ситуація важлива, і вимагає уважного аналізу.
Аналітик підкреслив, що захоплення Тьоткіного не призведе до розпаду Росії. Він закликав з’ясувати кінцевий замір операції та розглянути можливі наслідки. «Чи є це лише спроба проникнення на територію РФ, підняття галасу та відступу? Чи можливо, це лише частина більшого пазла на території РФ. Зараз ми не можемо повністю осмислити розмір цих подій», — пояснив експерт.
Вранці бійці Легіону «Свобода Росії», Російського добровольчого корпусу і Сибірського батальйону введені на територію Курської та Бєлгородської областей Російської Федерації.
Олександр Барановський, представник Легіону «Свобода Росії», повідомив, що в російському генштабі виникла паніка, оскільки вони не очікували на відкриття другого фронту в зазначених областях. За його словами, офіційна позиція Москви поки що невизначена, і російська влада створює враження, що подій не відбувається.
Барановський пояснив, що бійці, що входять до Легіону «Свобода Росії», Російського добровольчого корпусу і Сибірського батальйону, усвідомивши свою громадянську приналежність до Росії, вирішили перетнути кордон з Україною, вживаючи зброю, з метою «висловити голос» на виборах президента Росії проти режиму Путіна.
Співробітники Сибірського батальйону повідомили, що росіяни не очікували атаки. Зазначено, що ворожі війська поспішно покинули свій командний пункт та втекли під тиском бійців Сибірського батальйону.
«Під натиском бійців Сибірського батальйону путінські військові кинули свій командний пункт на власній території та втекли з місця виконання служби», — йдеться у повідомленні.
Окрім цього, ця операція має декілька цілей. По-перше, це суспільно-політичний аспект, що становить чергову демонстрацію росіянам існування дійсної опозиції до путінського режиму, яка готова виборювати для себе краще майбутнє, навіть зі зброєю в руках. Оскільки ці рухи переважно складаються з громадян Росії, то вони прагнуть досягнути саме таких цілей.
Про це заявив Олександр Мусієнко.
Другий момент – це військовий аспект, який також варто врахувати. Адже перенесення конфлікту на територію противника завжди має важливе значення.
«Тут все просто – чим більше ворог зазнає втрат на своїй території, тим менше він може відправити військ на фронт в Україні. Чим більше ворога знищать там, тим менше його доведеться знищувати тут. Будь-які втрати для ворога – це завжди перевага для України. Логіка дуже проста й зрозуміла», — заявив експерт.
Він стверджує, що на території трьох областей Росії, що межують з Україною – Бєлгородська, Курська та Брянська – станом на сьогодні знаходиться близько 18 тисяч російських військ. Саме вони прикривають державний кордон. «РДК», «Свобода Росії» та «Сибірський батальйон» саме з ними зараз ведуть бої.