Російські воїнкори заявляють, що армія Путіна просунулась на північ від Красногорівки. При цьому також продовжують запевняти, що ЗСУ відійшли зі Степового. 

Аналітики з Інституту вивчення війни не побачили візуального підтвердження того, що українські захисники залишили позиція в Степовому, окупанти знову брешуть. 

Причиною цього стали величезні втрати ворога на цьому напрямку. За словами головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, за місяць, коли окупанти активізувалися біля Авдіївки, Росія втратила близько 10 тисяч солдатів на цьому напрямку. Єдиний шанс вижити для агресорів — підняти білий прапор.

Ціла низка російських каналів стверджує, що російська армія просунулась у промзоні на південний схід від Авдіївки. Також продовжуються бої біля коксохімічного заводу на північному сході від міста.

У Генштабі України повідомили, що напередодні ЗСУ зуміли відбити атаки ЗС РФ на схід від Новобахмутівки, Степового, Авдіївки, Північного і Первомайського.

Глава Авдіївської ГВА Віталій Барабаш заявив, що ворог все частіше використовує військову техніку лише на тих ділянках, де є асфальт, а ось піхоту використовують там, де танки не можуть проїхати. При цьому ворог не шкодує ні живої сили, ні техніки, щоб захопити Авдіївку.

За словами Барабаша, російська армія ще має потенціал в живій силі, тож окупантів гнатимуть, доки зможуть.

Найімовірніше, штурм міста був політичним рішенням, тож окупантів гнатимуть доки зможуть. Однак саме Авдіївка може кардинально змінити ситуацію на фронті, вважає Віталій Барабаш. 

«Зупинити штурмові дії чи відвести війська, чи щось на кшталт такого – це має бути якесь політичне рішення або глобальний перелом у цій війні загалом. І чомусь у мене таке враження, що цей перелом буде саме на Авдіївському напрямку», – сказав він.

Російські воїнкори пишуть про те, що 21 листопада ЗСУ зробили спробу атакувати позиції ЗС РФ в районі залізничної станції Ясинувата-2, що неподалік промислової зони Авдіївки.

Додамо, російському президенту-диктатору Володимиру Путіну потрібна якась перемога до виборів в РФ. Раніше він наказав «звільнити» всю Донецьку та Луганську області, все це під вибори. Тому зараз він поставив тактичне завдання – захопити Авдіївку на Донеччині.

Про це в інтерв’ю українському медіа розповів керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.), генерал армії Микола Маломуж.

«Він планує заглушити цією перемогою всі втрати на фронті, соціально-економічні проблеми Росії тощо. Але, гадаю, найімовірніше, Путін намагатиметься втримати фронт до виборів. Нехай не весь, але хоча б ключові позиції, Бахмут, намагатиметься перешкоджати перерізанню сухопутного коридору та потужному заходу ЗСУ на Херсонщину», — зазначив генерал.

Маломуж також вважає, що взимку можуть бути великі зміни на фронті. Адже завдання для Путіна дуже складне: 1300 кілометрів фронту – утримати позиції, а тим більше атакувати та наступати проблематично навіть для численної російської армії. 

«Тим більше, щодня ми знищуємо величезну кількість особового складу окупаційної армії. Якщо виходити з того, що щодня противник втрачає близько тисячі вбитих і двох тисяч поранених, то за час до «виборів» можна отримати додатково 200-300 тисяч убитих і поранених. Колосальна кількість! Це позначиться вже на всіх російських сім’ях і неминуче спричинить негатив. Тому Путін поспішає мати до «виборів» хоча б стабільні показники на фронті. А вся інформаційна діяльність буде піднята на найвищий рівень. Буде кинуто все – сили та засоби, фінансові ресурси та всі можливі стимули», — резюмував екскерівник Служби зовнішньої розвідки України.