Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван назвав зобов’язання, які взяла на себе Україна щодо використання касетних боєприпасів, які Вашингтон вирішив передати Києву.
Про це він розповів на пресконференції під час перельоту до Лондона, де президент Сполучених Штатів Джо Байден зустрінеться із британським прем’єром Ріші Сунаком.
Джейк Салліван нагадав, що міністр оборони України Олексій Резніков повідомляв про принципи, яких дотримуватиметься Київ при застосуванні касетних боєприпасів, навівши два приклади, зазначає Європейська правда.
“Перший – вони не будуть використовувати їх на російській території, а лише на власній території, де мають найбільший стимул до обмеження – обмеження впливу на цивільне населення, тому що саме українські громадяни будуть піддаватися ризику”, – зазначив радник президента США з національної безпеки.
По-друге, додав Салліван, українці “не будуть використовувати їх у населених пунктах”.
Нагадаємо, що у п’ятницю Сполучені Штати оголосили про нову військову допомогу для підтримки української армії, яка включає касетні боєприпаси.
Заява Вашингтона викликала критику з боку неурядових організацій і збентежила кілька європейських країн та Канаду, оскільки касетні боєприпаси вважаються більш небезпечними для цивільного населення і існує конвенція, країни-учасниці якої відмовляються від їхнього використання та зберігання.
У п’ятницю речник уряду Німеччини заявив, що рішення США надіслати касетні боєприпаси було прийнято непросто, і зазначив, що Росія вже використовувала таку зброю на території України.
Тим часом військовий експерт, полковник запасу Петро Черник вважає, що отримання касетних боєприпасів Україною матиме більше користі, ніж ризиків. В одному такому боєприпасі міститься щонайменше 72 елементи вагою в 200 г. Снаряд заходить на бойову траєкторію, тримається на висоті 15-20 метрів і розкидає субелементи на площу більшу, ніж футбольне поле. Про це повідомляє. УНІАН.
Таким чином наші захисники зможуть результативніше знищувати приховану живу силу і техніку окупантів. До слова, росіяни давно застосовують касетні боєприпаси при стрільбі з реактивних систем залпового вогню.
“Це вкрай важливо, якщо це ще й лісосмуга, є кілька одиниць техніки, яка дуже серйозно замаскована, вистежувати їх звичайним снарядом буде дуже важко. І особливо, це стосується винищення живої сили, що ховається в траншеях і бліндажах. Ці невеликі елементи дуже зручно туди проникають. Ця зброя покликана підняти коефіцієнт ураження живої сили і найголовніше, пошкодити техніку. Знищену техніку з поля бою не вивозять, а на пошкоджену техніку витрачається величезний моторесурс і ще більше живої сили. Ну і нарешті, дійшли до симетричної відповіді, оскільки противник дуже давно в комплектації БМ-21 “Град” застосовує таку зброю”, – зазначив Черник.
За словами військового експерта, у росіян невибуховість касетних снарядів становить у межах 30-40%. З американськими боєприпасами показник максимум 1,5%, у рідкісних винятках – до 3%. Також касетні боєприпаси в наших руках можуть допомогти в розмінуванні та створенні коридорів через мінні поля.
“Цілком коректне і правильне використання. Наприклад, якщо застосовувати машину для розмінування M58, яка закидає якийсь вогневий канат на 90 метрів уперед, бо має на кожен погонний метр 7,5 кг вибухівки с-4 і справді може утворити серйозний прохід завширшки до 6м. Але розуміємо, що така машина є вразливою для вогню артилерії та протитанкових ракетників комплексів. А з відстані до 30 км, тому що на таку відстань цей снаряд М864 може бути застосований, ми практично виводимо із зони ураження ту установку, яка займається саме розмінуванням, “, – пояснив Петро Черник.
Також він додав, що насипаючи таку величезну кількість цих снарядів, дійсно можемо всі мінно-вибухові загородження перетворювати на порох.