У Білогорівці на Луганщині зменшалися кількість наступів з боку росіян, але ворожі обстріли цієї території з різних видів озброєння не припиняються. Біля Сватового та Кремінної росіяни кидають у бій кадрових військових, аби спробувати втримати ці міста та навколишні населені пункти.
Про деокупацію регіону 24 січня розказав глава військової адміністрації Луганської області Сергій Гайдай в ефірі національного телемарафону.
“Окупанти зменшили кількість атак на Білогорівку. Це може бути пов’язано з тим, що свої основні сили окупанти кинули на захоплення Соледара. Відновлення Попасної, яку росіяни зруйнували вщент, – принципова позиція. Це місто тримало оборону з 2014 року”, – ідеться в повідомленні.
В атаку у ворога на Донбасі йдуть переважно мобілізовані – професійні російські військові залишаються в тилу.
Тим часом із бібліотек Луганщини вилучають художні та історичні видання, повідомив очільник військової адміністрації Луганської област.
“Міністерство освіти та науки” так званої ЛНР спрямувало керівникам адміністрацій міст та районів, а також підвідомчим освітнім організаціям відповідний документ. У ньому, зокрема, радять вилучити з фондів шкільних бібліотек на окупованій Луганщині книги зі списку, в якому 365 позицій. Це – художня література, книги з історії, біографії, есе, які стосуються України”, – ідеться у повідомленні.
Рекомендують прибрати: літературу про Голодомор в Україні, підручники та довідники з історії України, комікси, публіцистику, видану після 2014 року, книги з серії “Знамениті українці”, художню літературу про “події періоду новітньої історії” в Україні і на Донбасі.
Водночас зі знищенням усього українського із Луганська на територію Російської Федерації евакуюють сім’ї військовослужбовців 2-го армійського корпусу збройних сил РФ.
Також протягом 10 днів у окремих населених пунктах Луганської області відзначається зменшення кількості особового складу противника.
“Вже стало практикою, що на передній край здебільшого відправляються мобілізовані російські військовослужбовці. В той час, коли професійні військові намагаються усіма способами залишатись в тилу”, – додав Гайдай.
Район Кремінної Луганської області залишається однією з найгарячіших точок фронту. Окупанти докладають максимальних зусиль, щоб утримати місто та відновити позиції на Сватівсько-Кремінському напрямку. Так, нещодавно вони почали кидати в бій кадрових військових, а не «вагнерівців» чи мобілізованих.
Ситуація в регіоні залишається дуже важкою, проте — повністю контрольованою Силами оборони України. І навіть поява професійних військових загарбницької армії не гарантує жодних успіхів рф. Адже наші захисники вправно б’ють російських десантників і ті тікають з поля бою.
В американському Інституті вивчення війни (ISW) заявляють, що їхні прогнози частково збігаються з українськими про те, що війська РФ на війні проти України у найближчі місяці можуть вдатися до наступу.
«Українська розвідка оцінила, що російські війська готуються до наступу навесні або на початку літа 2023 року, частково підтверджуючи постійну оцінку ISW про те, що російські війська можуть вдатися до рішучих дій у найближчі місяці… ISW також стверджує, що малоймовірно, що російські війська планують відновити новий наступ на північ України з напрямку Білорусі», – йдеться в повідомленні.
Аналітики зауважують: раніше ISW оцінював, що російські сили можуть готуватися до рішучих дій (наступального або оборонного характеру) в Луганській області, і спостерігав передислокацію сил, зокрема повітряно-десантних, на напрямок Сватово-Кременна після виведення російських військ з Херсонської області.
Поточні прогнози ISW про наміри Росії у першій половині 2023 року вказують на «постійну потребу у підтримці західних партнерів, аби гарантувати, що Україна не втратить ініціативу при відновленні російської наступальної операції».