Днями Володимир Путін підписав Стратегію національної безпеки Росії – маніфест нової епохи. Попередня стратегія була прийнята в розпал війни на Донбасі і після анексії Криму в 2015 році.
Тоді відносини з Заходом помітно погіршилися, але не були так безнадійно погані. Нинішня стратегія виглядає дуже “закрито”.
Кремль вирішив повернутися до “традиційних цінностей”, а проблеми екології та технологій залишив на майбутнє.
Політолог Дмитро Орєшкін вважає, що представлений Москвою оновлений документ показав головні страхи Кремля.
“Це стратегія країни, яка боїться всіх навколо. Боїться НАТО. Це не означає, що вона безпечна, навпаки, тому що Володимир Путін говорив, що щур, загнаний в кут, йде в атаку. Відчуття загнанності в кут від цієї стратегії є. Там (в стратегії – ред.) більше присутності (тез – ред.) побудувати “залізну завісу”, побудувати неприступний редут, захиститися від “згубного дихання” Заходу, відсидітися “, – коментує експерт.
Слова Путіна про “один народ” – скан того, як в Кремлі бачать картину світу. Це не має відношення до реального стану справ, вважає Орєшкін. Цей образ створений і присутній виключно в головах російської політичної еліти.
“Опасатися треба, а боятися – ні”, – резюмував експерт.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.