Попри колосальні втрати російської армії на Донбасі й “зав’язку” у важких боях в Бахмуті, Мар’їнці та Авдіївці, військово-політичне командування РФ не відмовляється від амбітних планів “вийти на адміністративні кордони Донецької й Луганської областей”. Вони планують обійти українське угруповання на сході з флангів, про що свідчать рухи ворожих військ під Кремінною, які фіксує розвідка.

Про це в коментарі Новини.LIVE сказав військовий аналітик Дмитро Снєгирьов.

За його словами, на Сватівському напрямку тривають локальні бої вздовж лінії зіткнення та артобстріли з обох сторін. Водночас, окупанти збирають ударний “танковий кулак” та, ймовірно, мають намір атакувати з-під Кремінної в бік Лимана.

“Противник перекидає додаткові підрозділи на напрямок Лимана. Йдеться про посилення особовим складом та важкою бронетехнікою. Поблизу Кремінної на Луганщині, з’явилися нові підрозділи 3-ї і 24-ї бригад спецпризначення, 144 та 3-ї мсд та 90-ї танкової дивізії ЗС РФ. У напрямку Білогорівки зафіксована передислокація важкої бронетехніки ОТБ “Август”, зі складу так званого “2-го АК ЛНР”, — уточнив Снєгирьов.

Окрім цього, за його словами, протягом останніх днів була зафіксована передислокація у напрямку населеного пункту Діброва окремих підрозділів 98-ї повітряно-десантної дивізії. На цьому напрямку ЗСУ протягом кількох останніх днів відбили численні штурми. Ворог не зміг захопити українські позиції. Російські окупанти зазнали численних втрат, десятьох загарбників взяли в полон.

У військових резервів, які вдалося накопичити генералам армії країни-агресора РФ, величезна нестача озброєнь. Про це в інтерв’ю Главреду заявив полковник запасу, військовий льотчик-інструктор Роман Світан.

“У вересні-жовтні минулого року вони набрали більше 300 тисяч осіб і провели їх навчання. Загальна кількість військ Росії в Україні збільшилася приблизно до 350-400 тисяч солдатів. На всій лінії фронту – від Керчі до Валуйок – близько 400 тисяч осіб. Ще 100 тисяч російських військових бовтається по полігонах Росії та Білорусі. Бовтаються тому, що їх нічим екіпірувати. Вся Екіпіровка і військова техніка пішла на оснащення 400 тисяч військ, які зараз на лінії фронту. Тому 100 тисячам військових нічим стріляти. Люди у них є, але я не сказав би, що це резерви. Швидше, це сили для поповнення частин Збройних сил РФ, які при проривах понесуть великі втрати. Їх будуть просто добрасивать у військові частини, які відведуть для доукомплектування. Ця група військ нам ніяк не загрожує”, ‒ сказав він.

Як каже Світан, зараз командування армії російських окупантів перекидає резерви з Білорусі під Ростов (але в невеликих обсягах).

“Крім того, існують підготовлені військові підрозділи Росії, які укомплектовані білоруською технікою. З Білорусі йде ешелон під Ростов, війська відправляються на донецький фронт. Грубо кажучи, це батальйонна тактична група – 500-600 чоловік плюс військова техніка, близько 60 вагонів на тиждень”, ‒ говорить він.

Як вважає Світан, у всіх новомобілізованих окупантів буде одна гігантська проблема ‒ немає зброї для їх підготовки.

“Що стосується мобілізації, до якої готується Путін – це захід, спрямований на виконання його торішнього Указу. У Росії вирішили збільшити номінальну чисельність ЗС РФ за рахунок контрактників з 1 млн 150 тис. до 1,5 млн осіб. Вони намагалися призвати 350-400 тис.осіб, але ніхто і ні за які пряники нікуди не пішов. І зараз за указом Путіна покличуть так званих партизанів і просто відправлять їх на фронт”, ‒ підсумував він.

Дійсно, вони можуть зібрати 400-500 тисяч чоловік і навіть більше. Однак виникає питання, як їх підготувати. Ось ті 100 тисяч, які бовтаються, вони не підготовлені. Це живе м’ясо ніяк не може загрожувати українській армії, поки не отримає військову техніку.