Віктор Ягун — генерал-майор запасу, колишній заступник голови СБУ, експерт з питань національної безпеки вважає, що якщо ЗСУ зможуть переламати ситуацію, то російські окупанти можуть втекти з тимчасово окупованих частин Херсонської та Запорізької областей.

«Це пов’язано з тим, що у ворога там дуже складна логістика і не дуже якісне забезпечення. Все це в комплексі може призвести до таких кроків з боку росіян » — сказав Ягун під час чату

Експерт з питань національної безпеки також оцінив, чи залишаються на сьогоднішній день у країни-агресора Росії переваги, які здатні переломити хід війни на її користь.

«У Росії, крім безмежних грошових ресурсів, які, на жаль, все ніяк не закінчуються, є ще й мобілізаційні резерви, які дозволяють їй не рахуватися з жертвами і втратами. Все інше поки у нас в паритеті. Більш того, зараз ми навіть використовуємо більше артилерійських снарядів, ніж росіяни», — зазначив Ягун.

Судячи з усього, Росія дійсно вирішила взяти Авдіївку, попри втрати. Блогер Роман Шрайк сподівається, що навіть якщо це станеться, це буде піррова перемога Путіна, яка призведе до поразки Росії у війні.

За два тижні, присвячені штурму Авдіївки, російська армія втратила танків і бронемашин більше, ніж за кожен із попередніх 11 місяців.

І якщо спочатку можна було розцінювати цей наступ так само, як літні рухи біля Куп’янська (захід, покликаний відволікти наші резерви), то після низки кадрів із палаючим залізом і наполегливого повторення атак колонами стало зрозуміло, що це спроба оточити і взяти.

«На мою думку, усе це має не військове значення, а політичне», — сказав блогер.

Путін уже місяці три бубонить, що український наступ на півдні провалився. І якби російській армії вдалося взяти Авдіївку штурмом, він ніби поставив би жирну крапку — мовляв, нетямущі хохли 4 місяці мучилися, а ми дмухнули-плюхнули, і Авдіївка наша.

Тому сили накопичили і кинули в атаку божевільні. Кинули проти одного з найбільш укріплених районів. Тобто явно хотіли закидати шапками.

«Думаю, тут зіграв свою роль той самий «зіпсований телефон», яким інформація про бойові дії доходить від фронту до Кремля. Я ні на секунду не сумніваюся, що Путін реально вірить у співвідношення втрат 8 до 1 на користь Росії та інші казки про знищення «Хаймарсів» вагонами», — сказав він.

А якщо у всяке таке вірити, неминуче створюється відчуття, що українська армія вже закінчується, а російська бадьора і всемогутня. І тоді можна відправляти колони в самовбивчі атаки.

Тепер же, коли бліцкригу не вийшло, зупинити цей згубний наступ не виходить. Не по-пацанськи.

І чим усе це закінчиться, поки неясно.

Він заявив таке: «Піррова перемога — це коли ти досягаєш перемоги в локальній битві, але такою ціною, яка призводить до загальної поразки»

«Прогнози робити я не можу, але ніхто мені не заборонить сподіватися, що спроба взяття Авдіївки закінчиться для російської армії пірровою «не перемогою». Що й Авдіївку їм узяти не вдасться, і сил вони витратять стільки, що це відгукнеться в масштабах усієї війни», — сказав блогер

Додамо, Роман Костенко, секретар Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, пояснив, як російські окупанти очікують наступу ЗС України з правого берега Херсонської області та як триває наступ на півдні.

«Якщо говорити взагалі про те, що завдають ударів — це не тільки остання доба. Практично останній, мабуть, тиждень, а може і більше наносяться удари. І, дійсно, під загрозою є цивільне населення і якраз ті населені пункти, які перебувають біля Дніпра. Це той самий Берислав, Львове і всі інші, які йдуть аж до Херсона. Також ворог посилив обстріли саме Херсона. І одвічна проблема евакуації — це те, що багато людей не хочуть їхати. Не хочуть виїжджати під різними приводами. І це є проблемою великою», — пояснив він.