Серед нових технологій, які будуть застосовуватися на виборах – ботоферми, злами пошт і «зливи» інформації. Звісно ж, будуть і традиційні технології – концерти, дитячі майданчики, побудови доріг, відремонтовані школи.
Про це в інтерв’ю розповів медійник та політичний консультант Олексій Ковжун.
Тенденцією на виборах 2019-го Ковжун називає і те, що між центральною владою у Києві та місцевими «елітами» склався новий суспільний договір, який називається «результат на наступних виборах в обмін на повну безкарність».
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
«Лише протягом цього року в Україні відбулося понад 40 нападів на місцевих активістів – залякування, побиття, спроби вбивства та навіть вбивства, – зазначає Олексій, – Крайній випадок – звірячий напад на Катерину Гандзюк, на яку вилили літр сірчаної кислоти. З десятків нападів розслідуються лічені випадки. І це відбувається лише завдяки суспільному тиску».
Політичний консультант передбачає – те, що нас чекає у передвиборчих кампаніях, буде брудно, сумно, нудотно й огидно, адже політики не можуть запропонувати людям великих ідей, проривних візій.
Поки ми йшли в Європу, вона трохи відсунулась, зазначив Ковжун
"Бачимо, що витворяє Угорщина, що робить Польща. Раніше вони були нашими закадичними дружками. Під час брексіту ніжкою відпихнулась Англія. З Європою відбуваються трансформації. Певною мірою це добре. Ми досить довго оберталися на те, що скажуть в Кремлі. У 2014 році ми припинили на них дивитись. Питати дозволу, коли у тебе стріляють – це дурість. Ми почали дивитись на Європу. Але зараз вже поступово розуміємо, що вона теж не панацея. Усвідомлюємо, що центр прийняття рішень не десь, а тут", – каже Ковжун.
Політтехнолог вважає, що ситуація в Україні – перешкода для Європи.
"В очах сьогоднішньої Європи ми виглядаємо як певна перешкода.
"Ой, чуваки, зв'язуйте вже з цим. Ми не будемо розбиратись, хто перший почав. З 45-го року війни не було на континенті, а ви нам тут статистику псуєте". В Руанді була різня. Важко зараз згадати, хто там був хороший, а хто поганий. Для якогось француза чи італійця геноцид у Руанді це сварка двох дівчаток. Таке ставлення має піти. Європа має усвідомити, що ми відділяємо їх від варварів. До них важко доходить, але вже потроху процес іде. Володимир Володимирович на його друзі нам у цьому допомагають. Захід зрозуміє, що ми стримуємо орду", – каже Олексій Ковжун.