Буде люта жорстка боротьба. З протестами, демонстраціями і провокаціями. Боротьба між олігархами за можливість підвищувати нам тарифи, ціни і податки. Про це пише політичний аналітик Олександр Кочетков на своїй сторінці в Фейсбуці.

Подаємо в оригіналі:

Це дуже вигідна і, головне, надійна тема: ми адже обурюємося, але все одно платимо за все. Зараз на цьому міцно наживається, в основному, Ринат Ахметов, але Ігор Коломойський з таким розкладом не згоден і хоче свого прем’єра.

Причому, як і зазвичай в сутичках тварин одного виду, один одного вони не вбивають, а лише відтісняють з поля годування і запліднення самок. В якості такої самки для олігархів традиційно виступає наша влада.

Чого не бачу?

Відсутні перспективні політичні сили, здатні осідлати протестну хвилю з метою не згладити симптоми, а вилікувати хворобу, тобто, змінити корупційно-олігархічну модель влади. На рівні розрізнених інтелектуалів таке розуміння є. Але згуртованої громадської-політичної сили, готової донести це розуміння до широких виборчих мас – не спостерігається.

А потрібна!

Адже насправді країна здатна на економічне диво. Тому що найвигіднішим бізнесом не є енергоносії, небанківські справи, не облігації і навіть не комуналка. Найвигідніше і просте – це отримувати чесний відсоток з коштів, витягнутих з тіні в легальний обіг!

Тільки уявіть, що представники влади в процесі своєї роботи повертають до бюджету гроші від усякої контрабанди, лівої торгівлі бурштином, лісом і ще багато чим, від схематозу зі всякими «Роттердами три плюса». Тільки не фіктивні кошти, взаємозаліки якісь, а реальні долари, євро і фунти, зараз виведені в офшори.

І тоді 50.000 доларів в місяць зарплати, як у Андрія Коболєва зараз, не здадуться надмірними, оскільки вони будуть платитися за справу, а не «тому що так диктує ринок». І приплив грошей від такого виходу з тіні в багато разів перевищить будь-які подачки від МВФ і подібних структур, що перетворюють нас в колонію.