В Україні хочуть заборонити носити офіційний військовий камуфляж і держнагороди сучасної України всім, хто не має на це права.
У Верховній Раді група нардепів зареєструвала законопроект, який, по-перше, передбачає грошове покарання за незаконне носіння військової форми з відзнаками, а по-друге значно посилює покарання за незаконне носіння державних нагород.
Нагадаємо, в Адмінкодексі України прописано, що зараз за незаконне носіння держнагород передбачений сміхотворний штраф – від 17 до 34 грн, а то і зовсім усне попередження.
Якщо запропоновані норми будуть прийняті, штрафи підвищать в 100 раз, і тоді винні повинні будуть заплатити від 1700 до 3400 грн. Обов'язок стежити за дотриманням законності буде покладено на поліцейських.
У соцмережах українці вже поставили запитання: як бути, наприклад, мисливцям або рибалкам, які часто носять камуфляжну форму і цінують її за зручність. Один з авторів законопроекту, нардеп Андрій Тетерук, каже, що головна мета документа – захистити військових, які зараз захищають Україну.
"Ми бачимо спроби шахраїв бути схожими на військових, силовиків, які захищають країну. Аферисти переодягаються у військову форму, надягають бойові нагороди, на які не мають ніякого права, і використовують все це для отримання посад або матеріальної допомоги. Ми ж хочемо того, щоб такі шахраї, такі асоціальні громадяни були покарані. Упевнений, що в парламенті не будуть затягувати з цим питанням ", – говорить Тетерук.
На запитання про те, чи не виникне питань у силовиків до мисливців або рибалок в камуфляжі, Тетерук відповів так: "Для полювання є відповідна форма, яка, до речі, краще робить мисливця непомітним для звіра".
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
До цього нардеп додав, що, наприклад, після звільнення в запас військовослужбовець-контрактник має право носити форму.
"Але не має права використовувати її в шахрайських схемах", – резюмував Тетерук.
Бійці, які повернулися із зони боїв, підтверджують слова нардепа, що зараз в Україні чимало тих, хто наслідує учасників бойових дій.
"Якщо уважно придивитися, наприклад, до мітингувальників у формі, то знаючі люди можуть з легкістю зрозуміти, що ці протестуючі ніякого відношення до служби не мали, а прийшли" рядженими "мітингувати за гроші. Ось таких дійсно потрібно карати жорстко, тому що паплюжать нас. Правда, як відстежуватимуть "ряджених" – це питання. Напевно, закон може стати лише формальним ", – говорить один з повернулися з Донбасу бійців.