Полювання на олігархів розпочалося. НАБУ висунуло підозру одному з найбільш одіозних аграрних латифундистів, який вдало прилаштувався за часів Порошенка та Гройсмана – великому аграрному олігарху Олегу Бахматюку. Його звинувачують у фактичному викраденні наших з вами грошей при рефінансуванні одного з банків.

Ідеться про VAB банк, який збанкрутував після 2014 року, що спричинило протести вкладників. Слідчі давно підозрювали, що власники банку привласнили 1,2 мільярда гривень, які були виділені Нацбанком на його стабілізацію під виглядом рефінансування. Але в часи Порошенка розслідувати справу Бахматюка було майже нереально.

Бахматюк мав гарні відносини з багатьма соратниками Порошенка, наприклад, Анатолієм Матвієнком та Андрієм Павелком. Крім того, сестра Бахматюка балотувалася до Верховної Ради за списками “Блоку Петра Порошенка”.

Тому і не дивно, що з тодішнім Генпрокурором Юрієм Луценком стосунки у нього були найкращі.

Ветеран АТО, який наразі тісно співпрацює з НАБУ, в себе на сторінці у Фейсбук оприлюднив приголомшуючу інформацію про стосунки Бахматюка і Луценка. Подаємо його слова в оригіналі:

На фото підпис колишнього генпрокурора вартістю 1млн.$ – саме стільки #Бахматюк заплатив Луценкові, аби той всупереч діючого законодавства змінив підслідність провадження, забрав справу у НАБУ і передав до Нацполіції, де її швидесенько закрили «у зв’язку із відсутністю складу злочину».

Аж ось новий генпрокурор Руслан Рябошапка дав детективам «зелене світло» – слідство у справі було поновлено і на цьому тижні майже усі потвори (включно із Бахматюком) отримали підозри. Чому «майже»? Тому що дехто ще не отримав.

Юрій Луценко – слухай, чорт, якщо ти думаєш, що факт продажу справи вже усіма забуто, то ти помиляєшся – ти будеш відповідати і за корупцію, і за співучасть у пограбунку нашої держави. І насолоджуватися життям у Лондоні тобі лишилося не довго;)”.

Українці у коментарях підтримали Євгена Шевченка і зазначають, що Луценко не в Лондоні повинен прохолоджуватись, а з Пашинським в камері сидіти.

Варто зазначити, що справу Бахматюка НАБУ почало розслідувати в жовтні 2016 року. Детективів зацікавив факт виділення Нацбанком у жовтні 2014 року 1,2 млрд грн ПАТ “ВіЕйБі банк” як стабілізаційного кредиту для фінансового оздоровлення банку.

Слідчі бюро вийшли на фінішну пряму, але генпрокурор Юрій Луценко вирішив віддати справу в поліцію.

Головне слідче управління та слідчі київських підрозділів поліції раніше розслідували чотири справи щодо “ВіЕйБі банку”. Усі ці справи закрили.

При цьому під час розслідування слідчі поліції вилучили в банках важливі докази, наприклад, оригінали кредитних справ.

Далі ще цікавіше: ці докази згнили у підвалі підприємства, що проводить експертизи, через затоплення. Хоча відповідно до внутрішньої інструкції, усі матеріали кримінальних справ після їх закриття повинні зберігатися у спеціальних приміщеннях без доступу сторонніх осіб.