садовий

Львівські перевізники сьогодні, 8 грудня, уже вдруге приїхали під стіни ОДА. 

За словами мітингувальників, люди змушені були вкотре приїхати до Львова через те, що чиновники продовжують лобіювати інтереси двох перевізників – Стрийського АТП і комунального АТП №1, що належить Львову, повідомляє Корупція Інфо .

«Голова Львівської ОДА Олег Синютка не дотримав своєї обіцянки і не вирішив питання щодо незгоди з перенесенням кінцевої зупинки з Приміського вокзалу на Стрийський автовокзал до понеділка, 7 грудня. Якщо нас не чує влада, не чують чиновники обласної адміністрації, то нас повинні почути депутати обласної ради, яких ми обирали. Під час першої сесії, що відбулася кілька тижнів тому, представники районних і селищних рад передали до кожної депутатської фракції обласної ради своє звернення, у якому висловили незгоду щодо перенесення кінцевої зупинки до Стрийського автовокзалу. І зараз ми прийшли сюди, щоб побачити реакцію депутатів», – розповів колишній начальник департаменту управління та зв’язку ЛОДА Володимир Гарбуз, який узяв участь у мітингу.

пер2

Перший раз перевізники області приїхали під стіни Львівської ОДА 3 грудня. Вони виступили проти виселення маршрутів стрийського напрямку з Приміського вокзалу до АС-1 на вул. Стрийській.

Це питання у Львові піднімалось вже неодноразово, ще з 2010 року, проте раніше мер Львова Андрій Садовий, який першим почав лобіювати це питання, прикриваючись міфічним розвантаженням вулиць Львова, не мав підтримки у стінах обласної ради та ОДА.

пер

Тепер Львівську ОДА очолює його колишній перший заступник Олег Синютка, а обласну профільну депутатську комісію з питань транспорту очолив директор ЛК АТП №1 Михайло Сидорович.

Саме після призначення Сидоровича, кажуть перевізники, на них вибірково почався тиск з боку обласної влади. Тиск полягав у проведенні перевірки вибіркових маршрутів із натяком на те, що вулицями Львова будуть їздити тільки міські маршрутки, а обласні – тільки до автостанцій на межах міста.

Таке наведення ладу збурило не тільки самих перевізників, але й населення області, яке добирається на роботу до Львова кожного дня із наближених сіл. Людям фактично доведеться більше платити й витрачати більше часу на добирання на роботу, адже їм доведеться пересідати ще на міські маршрутки.

Головною помилкою обласної влади у спробі наведення порядку (а саме це так офіційно називається) стала заява голови Львівської ОДА Олега Синютки про те, що маршрутки із курортних міст області – Східниці, Трускавця та Моршина – таки курсуватимуть до головного залізничного вокзалу. Щоправда, не вулицями міста Львова, а об'їзною навколо Львова.

Після такої заяви перевізники уже заявили про відверту спробу переділу ринку перевезень області й приїхали на пікет до представників влади.

Самі перевізники та представники місцевого самоврядування Сколівського, Жидачівського та Миколаївського районів говорять, що дії керівництва Львівської ОДА щодо вкорочення маршрутів стрийського напрямку до АС-1 на вул. Стрийській у Львові викликають спротив не лише перевізників, а й громад гірських районів області.

Ситуація, коли одні перевізники будуть їхати до Головного залізничного вокзалу, а інші до АС-1 на вул. Стрийській призведе до збитковості останніх. Окрім того, вкорочення маршрутів до АС-1 збільшить вартість проїзду для пасажирів, адже люди будуть змушені їхати з пересадками.

За словами Шевчука, вже на наступній сесії Львівської міської ради буде запропоновано проект рішення, яке заборонятиме маршрутам туристичних напрямків заїжджати у місто, зокрема на Головний залізничний вокзал. У разі ухвалення такого рішення, доїзд пасажирів забезпечуватиме міський пасажирський транспорт, в тому числі із залізничного вокзалу на Стрийський автовокзал.

Гримак вважає, що після цих змін також розглянуть питання щодо зменшення вартості проїзду у цих маршрутах. Це дозволить компенсувати витрати пасажирів, котрі приїздять з районів, пов’язані із додатковими пересадками на міський громадський транспорт.

Таке рішення влади не задовольнило перевізників й сьогодні, 8 грудня, вони знову приїхали під стіни ОДА, де, до слова, відбувається сесія обласної ради.