У Київ з візитом прибув віце-президент США Джо Байден. Його промову українські ЗМІ вже назвали історичною та унікальною. Не залишили без уваги цей візит і міжнародні ЗМІ.

І якщо українці сприймають цю подію як щось особисте, то світові журналісти оцінюють ситуацію ширше.

Думки щодо наслідків промови та справжніх мотивів розходяться. Але можна й вловити загальні тенденції, які прослідковуються в декількох найбільших медіа світу.

Аби потрапити на оригінал статті — натисніть на зображення:

638183_1368958

Так, німецьке видання Deutsche Welle висловлює певний скептицизм у тому, що стосується терпіння США. Журналісти зазначають, що навіть на проведення тих реформ, результати яких сьогодні більш-менш відчутні, у Києва пішло занадто багато часу. І це, на їхню думку викликало певне незадоволення Вашингтону. До того ж, звертає увагу видання, Байден зробив занадто відверті акценти на відсутності в Україні боротьби з корупцією.

Байден підкреслив, що 2016 рік буде вирішальним для України, бо Києву потрібно буде багато зробити. До того ж саме викорінення пухлини корупції має важливе значення для України,
— пишуть вони.

До того ж видання зауважило, що піднімалося питання російсько-українського конфлікту. Офіційно Байден закликав Росію виконувати мінські домовленості та дотримуватися міжнародних норм. Проте, на думку експертів, яких цитує видання, українська влада використовує війну на Сході як виправдання власній бездіяльності. І це, безумовно, не залишилося поза увагою американського представника.

638183_1368960

Видання WallStreetJournal звернули увагу на те, яку мету переслідував Байден у цьому візиті, окрім дружньої промови в українському парламенті. Видання зазначає, що дуже важливим було власне економічне питання. І тут справа не стільки в виділенні 190 мільйонів доларів фінансової допомоги, скільки в тому, щоб дати складні, болючі, але такі необхідні поради від МВФ.

Американські лідери ненавидять розповідати дружнім країнам про те, що вони повинні “прийняти ліки МВФ”, і, безумовно, пану Байдену не до вподоби ця частина його візиту. Проте те, що він зробив у цьому питанні, має виключати український популізм, який так не любить МВФ. До того ж запропоновані Байденом поради варто втілювати і тому, що це важливо для українського народу, від дій якого майбутнє України залежить куди більше, ніж від міжнародних фінансових інститутів,
— пояснює автор статті.

638183_1368961

Журналісти NewYorkTimes написали статтю, в якій розповіли про особливу увагу Байдена до темпів впровадження та результатів реформ в Україні. Вони наголосили, що реформа поліції та реформування енергетичного сектору є системними змінами, яких не вдавалося досягти до цього, є дуже показовими та важливими. Проте сумніви викликає реформування прокуратури. І через це є певні конфлікти серед українських еліт.

Не займаючи жодної з позицій українських політиків(мова йде про протистояння Порошенка та Яценюка), пан Байден зустрівся окремо з Петром Порошенком і Арсенієм Яценюком, щоб спонукати їх працювати разом. Американські чиновники кажуть, що віце-президент попередив їх про ріст розчарування української громадськості у зв'язку з темпами реформ і закликав їх "не втратити цю можливість",
— цитує видання власні джерела.

На думку журналістів цього видання, однією з головних цілей Байдена було нагадування провідним українським політикам, що вони роблять спільну справу. Якщо вони зараз будуть з'ясовувати відносини, то можуть втратити той шанс, який отримали і від власного народу і від провідних світових спільнот.

Можна сміливо зробити висновки про те, що це було дещо більше, ніж так званий “візит ввічливості” з боку Джо Байдена. Головний меседж для української влади: залишити внутрішні конфлікти та об’єднатися задля виконання тих обов’язків, які взяли на себе Порошенко та уряд Яценюка. Бо невиконання цих обов’язків може призвести до цілковитої втрати довіри як внутрішньої, так і зовнішньої. Питання про те, що з цього матиме для нинішньої влади страшніші наслідки, залишилося відкритим.