taryfy gaz

Нові тарифи на послуги, які незабаром набудуть чинності за рішенням українського уряду, змусять населення віддавати за газ буквально всю свою зарплату. З кожним днем ​​ми дізнаємося все більше нового про майбутні цінах на воду, газ і електроенергію. І здається, все менше хорошого для населення  в цій інформації.

На думку експертів, доведення, які представляють члени уряду щодо підвищення тарифів на послуги ЖКГ до рівня європейських держав, не можуть вступити в силу без обов'язкового перегляду заробітних плат українців.

Так, фахівець у сфері житлово-комунального господарства та економіки, Дмитро Довженко, вважає багаторазове підняття тарифів на послуги неправильним і неможливим для багатьох українців.

За його словами, в країнах Європи послуги ЖКГ становлять лише 10-20% від суми середньої заробітної плати, тоді як нововведені тарифи змусять населення України віддавати всі гроші за газ, воду і світло.

Економіст також зазначив, що в даний час середня зарплата українців вважається однією з найнижчих в Європі. До цього призвела девальвація національної валюти, яка призвела до практично повного краху економіки.«Нові тарифи просто не прийнятні для українців, адже у багатьох може просто не вистачити коштів на оплату послуг ЖКГ. Кабмін хоче встановити ціни на природний газ у розрахунку 3600 грн / тис. куб. м газу за 200 кубометрів на місяць, вище двохсот кубометрів – по 7800 грн / тис. куб. м газу », – констатував аналітик.

Раніше стало відомо, що українська комісія держрегулювання енергетичної сфери прийняла рішення про підвищення тарифів на електроенергію до 50%. Представники організації заявили, що підвищення буде поетапним і до середини весни 2017 ціна на електрику досягне 122,83 коп / кВтг. П'ять етапів підвищення тарифів планується затвердити одним офіційним документом, що дозволить процесу стати повністю автоматизованим.

Також члени уряду неодноразово заявляли про бажання скоротити імпорт електроенергії з Російської Федерації вже з березня поточного року, що надалі дозволить Україні повністю позбавитися від енергозалежності від сусідньої держави.

На думку економічних експертів, спочатку український уряд зобов'язаний переглянути розміри середніх зарплат населення і тільки після цього займатися підвищенням тарифів ЖКГ. Зворотні дії не допоможуть вийти державі з економічної кризи, а тільки посилять його.

За матеріалами: ualife.нет

Джерело: Корупція.інфо