Товари в українських інтернет-магазинах можуть різко подорожчати.

Дешеві телефони, ноутбуки, пральні машини, за якими українці вже традиційно "ходять" в інтернет-магазини, незабаром можуть різко подорожчати. 

А китайські фени і окуляри, які масово продаються на базарних розкладках, ризикують зовсім зникнути як клас. 

І це лише перші наслідки нових правил продажу гарантійного товару, поспіхом прийнятих Кабміном потай від підприємців 16 березня, пише Корупція. Інфо

У більш віддаленій перспективі експерти пророкують повний колапс інтернет-торгівлі – масове закриття магазинів і звуження товарного асортименту. Під загрозою опинився навіть "невбиваний" столичний радіоринок, який всі лають, але куди наполегливо їдуть за дешевими гаджетами і комплектуючими. 

Деякі аналітики і зовсім стверджують, що вже через рік купити електроніку або побутову техніку можна буде лише у великих спеціалізованих мережах, і, як мінімум, на 20% дорожче, ніж зараз.

Проект схваленого урядом документу "Про затвердження переліку складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту в цілях застосування РРО" з'явився на офіційному сайті головного розробника – МЕРТ – 27 лютого цього року і був виставлений на громадське обговорення.

Підприємці відразу ж розкритикували запропоновані чиновниками нововведення через істотне розширення списку товарів, які отримують статус гарантійних.

У чинному нині переліку від 2002 року міститься всього 14 позицій (авто, основна побутова техніка і електроніка). У новому їх кілька десятків.

Продавати всі товари зі списку можна буде виключно через касові апарати з обов'язковою видачею чека.

В аналізі регуляторного впливу на ринок аналітики МЕРТ стверджують, що виграють, у першу чергу, споживачі і чесні торговці. І ті, і інші сьогодні потерпають від засилля техніки, завезеної в Україну за сірими схемами без сплати податків. 

Саме таку продукцію масово продають в інтернет-магазинах і на ринках. Вона дешевша, ніж у легальних ритейлерів, але часто неякісна, зазначають чиновники. А відсутність контролю і звітності дозволяє таким торговим точкам йти від відповідальності.

Касові чеки, нібито, повинні кардинально змінити ситуацію: споживач зможе вимагати замінити товар або надати сервісне обслуговування. А не отримавши його, йти з чеком, як з повноцінним документом в суд.

Зі слів голови громадської організації "Спілки захисту підприємництва" Сергія Доротича, і дрібним підприємцям, і пересічним українцям варто готуватися  до колапсу на ринку.

"Це вб'є мікробізнес. Ну уявіть, деякі базарні ятки в регіонах мають оборот до 100 тис. грн на рік. І 70 тис. потрібно витратити на касовий апарат? Їм простіше відмовитися від китайських фенів і чайників, замінивши їх іншим, негарантійним товаром", – вважає Доротич.

З його слів, дрібні торговці бояться не стільки разових витрат, скільки пильної уваги податківців.