Голову Львівської ОДА звинуватили у брехні

Мешканці Грибович на Львівщині обіцяють втопити Садового у смітті

Стали відомі нові подробиці ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі. 

Зокрема, за попередніми даними голови ГУ ДСНС у Львівській області Сергія Дмитровського, під гору сміття потрапило три пожежники, серед них – один офіцер.

Також очевидці кажуть, що зник один працівник ЛКП "Збиранка".

Загалом обвалилось понад 100 тис. тонн сміття.

На місці події перебували голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської облради Олександр Ганущин, в.о. начальника ГУ НП у Львівській області Дмитро Загарія, начальник ГУ ДСНС у Львівській області Сергій Дмитровський.

Міського голови Львова Андрія Садового не було.

Олег Синютка на брифінгу, який він дав просто неба, сказав, що пошукові роботи можуть тривати не один день: якщо рятувальники загинули, то їхні тіла треба знайти.

 

 

 

"Пошукові роботи можуть тривати кілька діб. Створено спеціальну комісію, яка має розслідувати причини пожежі та причини цього випадку. Комісію очолив Сергій Дмитровський", – додав Олег Синютка.

Він зазначив, що перше завдання – закінчити пошукові роботи, друге – зміцнити дамбу, третє – розслідувати причину пожежі, що призвела до трагедії. За його словами, за фактом того, що сталося зареєстровано кримінальне провадження.

Брифінг відбувся в оточенні місцевих мешканців, люди звинувачували Олега Синютку та загалом владу у трагедії. Вони нагадали, що ще у 2004 році Грибовицьке сміттєзвалище мало бути закрите.

Громадяни кричали, щоб Синютка, який був взутий у гумаках, брав лопату та йшов помагати розшукувати зниклих хлопців.

Дорікали голові ОДА, що влада загнала розгрібати завал молодих хлопців, курсантів, без захисного одягу та з граблями.

"Ви нам тільки брешете", – репетували жінки. "Коли я вам збрехав?" – намагався погамувати пристрасті Олег Синютка.

Дорогою почала їхати спецтехніка. Брифінг розійшовся.

За словами очевидців трагедії, це була лавина завширшки 300 м та близько 30 м заввишки (за іншою версією – 90 м заввишки).

 

Як розповів інший свідок, можливо, до зсуву призвело те, що надзвичайники гасили рештки пожежі (яка спалахнула вночі проти неділі – 29 травня), засипаючи її землею з важких машин.

"Для цього на самий край тої гори сміття заїжджали потужні машини, які вивалювали землю в долину. Пожежу практично погасили, внизу залишались тільки пожежники Жовківського відділення, вони вже скручували шланги, дивились, чи все гаразд, і тут стався зсув", – розповів один чоловік.

Проблема дамби. Йдеться про ставок з отруйним інфільтратом. Річ у тому, що лавина частково засипала його, у результаті цього вбивча чорна густа маса посилила тиск на дамбу. Отож, постала загроза, що насип може прорвати: у ньому з'явилась велика тріщина.

Знову біля Олега Синютки і Сергія Дмитровського зібралися журналісти. Наподалік загроженої дамби. Представники влади розповіли про технологію пошукових робіт.

Завал з двох боків – згори та знизу – ескаватори розріжуть коридорами на сектори, орієнтуючись на які, і вестимуть пошук зниклих людей.

На цей момент густий дим стояв над чималою територією пошуку. Вочевидь, пожежу загасити не вдалось. Це горить газ, який у великій кількості утворюється у глибоких надрах смердючої маси. "Тут працювала фірма "Гафса", вона пробурила скважини, спалювала цей газ, навіть впорядкували це сміттєзвалище, але потім її прогнали", – нагадав один селянин.

Тим часом на дорозі з'явилось з десяток вантажівок турецької фірми "ОНУР". Вони почали підвозити пісок, ладуюючи окремий під'їзд до дамби.

Люди не розходились. Їх відтіснили ще далі від місця трагедії. Почав накрапати дощ.

"Погода може перешкодити проводити пошукові роботи", – сказав Олег Синютка.

Під'їхала машина-цистерна. Почала відкачувати чорну гидоту з подвір'я будинку насосної станції.

"Куди повезете? Везіть під львівську Ратушу, там і зливайте", – порадила водієві одна метикувата пані.