Історія з “вагнерівцями” – один з головних напрямків медійної атаки на владу з боку опозиції. Її активно підтримують і деякі фінансово-промислові групи, які щедро надають опозиціонерам і близьким до них екс-співробітникам спецслужб свої медіа-майданчики.

Але барвисто розписуючи нібито зраду з боку української влади, опозиція старанно йде від відповіді на ряд цілком очевидних питань.

Вони ставлять під сумнів другу частину описаної в ЗМІ операції “Авеню” – планів вивезти велику групу “вагнерівців” з Росії в Білорусь, потім посадити їх в рейсовий літак на Стамбул і примусово приземлити його в Україні, пише РБК-Україна.

Розуміючи що замовлення від опозиції на розігрів цієї теми провалилося, свою чергову спробу повернутися на політичну арену зробив дуже цікавий персонаж.

Людина, яка злила таємні державні документи, за словами президента, керувала транспортом під час розгону Майдану та хотіла викрасти формулу вакцини від коронавірусу.

Як спостережливі вже могли здогадатися мова йде про колишнього очільника Головного управління розвідки Василя Бурбу.

Сьогодні він знов вирішив попіаритись на вищезгаданій темі заявивши, що йому пропонували посаду посла в одній із країн за те, що він скаже, що операції у справі “вагнерівців” ніколи не було.

За словами Бурби, на початку 2021 року, керівник однієї з українських спецслужб, якому було делеговано повноваження Офісом Президента України, запропонував “поїхати послом до однієї з країн” в обмін на заперечення самого факту існування “справи Вагнеровців”.

Про це Василь Бурба заявив в інтерв’ю телеканалу “Настоящее время”.

Крім того, колишній керівник військової розвідки заявив, що операція провалилася через її перенесення та ймовірний дзвінок з України до Білорусі.

“Основний варіант для мене – це дзвінок до Білорусі і це зрада. У нас є люди, які працюють не на Україну, а на інші держави, є кроти, які роблять все для того, щоб подібні операції не увінчалися успіхом. Якщо був подібний дзвінок у Білорусь, то Президент України мав знати про нього” – сказав Василь Бурба.

Однак якщо екс-глава ГУР Міноборони України Василь Бурба, на словах якого і заснована вся історія про “вагнерівців”, дійсно хотів домогтися успіху операції, то чому він погодився з її затримкою?

Чому не був організований прямий трансфер в Мінський аеропорт з подальшою посадкою в літак до Стамбула – навпаки, “вагнерівців” розселили під самим носом у Лукашенка?

Тим самим фактично спровокувавши їх затримання і подальші події.

Питання без відповідей.

Відповідь може бути лише одна, дуже неприємна для української розвідки: провал операції планувався спочатку, і в ньому заздалегідь збиралися звинуватити керівництво України. Природно, чисто в політичних цілях.

Виступаючи на телеефірах, екс-керівництво розвідки, ймовірно, саме того не усвідомлюючи, розписується в повному нерозумінні важливих для національних інтересів України геополітичних процесів – а це обов’язкова якість для спецслужбістів високого рівня.

Вкрай невдало обраний момент кульмінації “спецоперації”, перед самими виборами – це перше. Друге – фактична допомога Росії в подальшому поглинанні Білорусі (внаслідок чого Україні тепер доводиться всерйоз побоюватися прямого вторгнення ще й звідти).