Українські суди винесли уже 12 вироків щодо громадян за поширення в інтернеті матеріалів із закликами до насильницької зміни або повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади. Про це минулого тижня заявив заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін, передає Корупція.Інфо

Популярне: ЦЕ ВЖЕ СПРАВЖНЄ НЕПОДОБСТВО: У Львові швидка займається доставкою меблів. Ви будете обурені!

Він, однак, наголосив, що в Україні поки що немає чіткого визначення інтернет-простору та його регулювання, а також відсутнє законодавство, яке б вказувало на те, що у соціальних мережах люди не можуть або можуть виражати будь-яку свою позицію. Тож, зазначив Золотухін, люди реєструються у соціальних мережах, приєднуються до тої чи іншої групи й там висловлюють свою позицію.

Однак саме діяльність сепаратистських груп в російських соцмережах "Вконтакте" і "Однокласники" стала однією з підстав для рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України щодо їх блокування в Україні, зазначили у відповіді Служби безпеки України (СБУ) на запит DW. За інформацією СБУ, проти адміністраторів таких груп тільки з цього початку року відкриті 28 кримінальних проваджень за поширення закликів до насильницького повалення конституційного ладу чи захоплення влади – злочину, передбаченого статтею 109 Кримінального кодексу України (ККУ).

Статтею 109 ККУ встановлюється кримінальна відповідальність як за публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, так і розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій.

Сепаратистські групи в соцмережах…

Майже половина таких вироків дійсно стосується адміністраторів сепаратистських груп у соцмережах "Вконтакте" та "Однокласники". Таким є, наприклад, останній за датою вирок в реєстрі щодо 25-річного херсонця Юрія Р.