image

Історія

З "пропіареним" брендом на вибори

Народний депутат Дмитро Добродомов, який обирався до ВР по мажоритарному округу №115 (Сихівський район Львова), націлився на боротьбу на цьогорічних місцевих виборах з власною політичною партєю «Народний контроль».

Як відомо, наприкінці червня відбувся з’їзд нової партії «Народний контроль», яка раніше була громадською організацією. Очолював її Дмитро Добродомов. 

«Ми не будуємо партію лідерського типу. Важливо, щоб ініціатива йшла з регіонів. Сьогодні у нас вже 13 місцевих осередків, вісім з них я вже об’їхав», – розповів Добродомов.

Мало того, видання LB.ua відзначає, що політичну активність Добродомова курує заступник голови Адміністрації президента Віталій Ковальчук. Фінансову сторону, за даними окремих джерел, нібито забезпечує легендарний «Пупс», головний спонсор ВО «Свобода» Ігор Кривецький.

«Щодо Ковальчука Добродомов зв’язок фактично підтвердив – «так, це – мій друг і ми часто спілкуємося». Щодо Кривецького – категорично заперечив: «Я вже не перший раз чую ці плітки, але наполягаю на тому, що це – саме плітки, нічого спільного з дійсністю не має».

Зазначимо, що згідно з даними Єдиного реєстру громадських формувань 13 березня 2015 року було зареєстровано політичну партію «Громадський рух «Народний контроль».

гімн із залом зал голосують

Компромат

"Війна за бренд"

Екс-колеги обізвали нардепа Добродомова шахраєм і рейдером 

Медіахолдинг ЗІК, до складу якого входить однойменний телеканал, поширив гучну заяву "Колишній гендиректор телеканалу Дмитро Добродомов та його прибічники для досягнення своїх політичних цілей намагаються використати назву відомого журналістського проекту, створеного телеканалом ZIK. 

Медіахолдинг ZIK вважає це шахрайством і прихованим рейдерством. Якою б мовою і з якими б приписками бренд "Народний контроль" не писали – у більшості громадян він асоціюється саме з телеканалом ZIK, до якого пан Добродомов сьогодні не має жодного відношення".

ЗІК стверджує, що Добродомов і його група незаконно використовують логотип "Народного контролю" на агітнаметах, у рекламних газетах, на іншій продукції.  Журналістський проект "Народний контроль" виходив на телеканалі ZIK упродовж 2014 року.

Як стверджує телеканал, "єдиним власником права інтелектуальної власності на передачу та інші об’єкти інтелектуальної власності, що пов’язані з нею, є телеканал ZIK".  У заяві також йдеться, що задля захисту законних інтересів та притягнення порушників до відповідальності у березні 2015 року ТзОВ-ТРК "Міст-ТБ" скерувало звернення до правоохоронних органів. "Львівська міліція розпочала кримінальне провадження щодо незаконного використання сторонніми особами торговельного знака "Народний контроль", — стверджують "зіківці". 

Насамкінець учорашні колеги Добродомова закидають йому не тільки "крадіжку інтелектуальної вланості", але й зближення із групою учорашніх прихильників Януковича. Цей висновок вони роблять, беручи до уваги "велику підтримку" Добродомова "на "Інтері" та 112 каналі — телеканалах, які громадська думка пов’язує із "Сім’єю" Януковича". 

Добродомов спробував контраргументувати, заявивши, що має Свідоцтво про реєстрацію авторських прав №58886 на телепередачу "Народний контроль". І додав, що "голова ГО "ГР "Народний контроль" Андрій Мисик отримав Патент цієї ж організації за №29435 на логотип програми".  Утім пояснення Добродомова абсолютно непереконливе щонайменше з двох причин. 

По-перше, авторські права на "сценарій програм" не дають права претендувати на її логотип.  По-друге, "патент на логотипи" – теж доволi дивний документ, оскiльки права на знак для товарiв та послуг оформляються свiдоцтвом, а не патентом.

Тож, що насправдi зареєстрував партiйний колега Добродомова, взагалi важко зрозумiти, тому що сам документ не оприлюднений.  У будь-якому разi скандал мiж Добродомовим та ЗIКом претендує на те, аби стати однiєю з найгучнiших полiтичних сенсацiй. Навряд чи ЗIК пробачить, що об нього просто витерли ноги. 

Бо скидається на те, що Добродомов просто використав телеканал для свого полiтичного старту, а отримавши мандат депутата, вирiшив забути про допомогу колег, яку мав вiд них у життi.  Утiм на Добродомова це дуже схоже, вiн завжди був не надто перебiрливим у засобах досягнення своїх цiлей. Для пiдтвердження цiєї думки можна навести чимало прикладiв. Зокрема, у своїх начебто викривальних передачах Добродомов часто розповiдав про конвертацiйнi центри, зокрема, органiзованi одiозними Дубневичами. Клявся, що йде в парламент, аби мати важелi i притягти корупцiонерiв до вiдповiдальностi. 

А отримавши мандат, дуже швидко забув, що обiцяв, i опинився в однiй фракцiї з Дубневичами. Пiд час виборчої кампанiї позицiонував себе як прихильник нацiонально-демократичного табору, але його голосування усе частiше дає пiдстави у цьому сумнiватися.

Вiн проiгнорував голосування за декомунiзацiю, не голосував i за те, щоб українська мова стала обов'язковою для держслужбовцiв. Зате легко вiддав свiй голос за те, щоб довiчно призначити на посади двох суддiв, якi переслiдували "майданiвцiв".  

До голосування за закони про декомунiзацiю варто ще раз повернутися. Лише два львiвськi депутати не вiддали за них свiй голос — Добродомов i Козак. I це, можливо, певний знак. Бо саме з Козаком i його другом Медведчуком, кумом Путiна, та їхнiми ресурсами неофiцiйно пов'язують активну кампанiю "народного контролю", розгорнуту сьогоднi Добродомовим. 

Добродомов, який закликав не рекламуватися на бiлбордах, а давати всi грошi на АТО, раптом засипав країну незлiченною кiлькiстю бiлбордiв. Хiба закiнчилась АТО? Нi. А що змiнилося? Вочевидь, змiнився Добродомов. Висуванець львівського району Сихів впевнено йде дорогою сина Чорновола, який свого часу на виборах у цьому ж окрузі називав себе "опозицiонером", а згодом без сум'яття совiстi став начальником провладного штабу Януковича.

 

Партія, "закамуфльована" під громадський рух

Створення нових політичних проектів на базі так званих громадських платформ стає популярним піар-ходом.

Львівський нардеп-порошенківець, в минулому телеведучий ток-шоу “Народний контроль” на телеканалі ЗІК Дмитро Добродомов поступово трансформував власний телепродукт у громадський рух.

До нестачі реальних громадських активістів у новому віртуальному проекті поставилися креативно. За допомогою телесюжетів, які виходять в ефірі під егідою громадського руху, створюється ефект діяльності. За таким сценарієм громадським активістом може стати кожен.
 
На фото лідерів партії «Народний Контроль» чотири нардепи України: лідер Дмитро Добродомов, Андрій Антонищак, Богдан Матківський, Олег Мусій. Тут бракує ще одного політика всеукраїнського значення – Валентина Наливайченка. Доречі, щодо звільнення якого ці персонажі утрималися. Перелічені народні депутати до парламентської коаліції увійшли окремим об'єднанням. 

«Україна понад усе». Що чи хто об'єднав їх у парламенті?

За даними PR portal , якби не Валентин Наливайченко, який поплатився кріслом голови СБУ України через зв'язки з Дмитром Фірташом, партія «Народний Контроль» для багатьох залишилась би темною конячкою. Імідж псувала б тільки заява телеканалу ЗІК про крадіжку бренду.

Керівництво львівського телеканалу ZIK у своїй заяві, опублікованій 19 червня, звинуватило Добродомова у рейдерському захопленні бренду «Народного контролю». Створений телеканалом ZIK для журналістського проекту, а не для партій, – сказано, зокрема, у заяві медіа-холдингу ZIK. З метою захисту законних інтересів та притягнення порушників до відповідальності у березні 2015 року ТзОВ-ТРК «Міст-ТБ» скерувало звернення до правоохоронних органів».

Публічні звинувачення на адресу колишнього гендиректора ZIKу Дмитра Добродомова, який після перемоги на парламентських виборах минулого року увійшов до пропрезидентської фракції «Блок Петра Порошенка», співпали участі із його заявами про намір брати участь у місцевих виборах під брендом партії «Народний контроль». У медіа-холдингу ZIK використання Добродомовим назви і логотипа «Народний контроль» назвали «шахрайством і прихованим рейдерством».
«Колишній гендиректор телеканалу Дмитро Добродомов та його прибічники для досягнення своїх політичних цілей намагаються використати назву відомого журналістського проекту, створеного телеканалом ZIK. Медіа-холдинг ZIK вважає це шахрайством і прихованим рейдерством», – сказано у заяві телеканалу.

Правда, Дмитро Добродомов звинувачення відкинув і заявив, що ініціатором і співвиробником телепроекту була ГО «Громадський рух «Народний контроль», утворена раніше, аніж на ZIKу зʼявилася програма журналістських розслідувань, автором та ведучим якої був саме Дмитро Добродомов.

Один з лідерів «Народного Контролю» Андрій Антонищак ще десять років тому був відомим серед підприємців м. Новий Роздол, як член групи «Джіля». Ці люди збирали побори з базарників, нічних клубів, вирішували боргові питання. А донедавна ця інформація була присутня навіть у ВІКІПЕДІЇ та згодом зникла. З рекетира – в курування батальйону національної гвардії ім. Кульчицького в складі МВС України – такий довгий і суперечливий шлях цього нардепа.

Ну і Олег Мусій. Голова Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я України у часи Раїси Богатирьової. Після Майдану став міністром охорони здоров'я та зі скандалами був звільнений з цієї посади. Замість боротись з корупцією, пост-маданівський міністр її очолив.

Цю групу об'єднав Дмитро Фірташ. Він фінансував на виборах і четвертого на фото –Богдана Матківського. Завдяки вливанням на округ, нікому невідомий хлопчина виграв вибори в одному з мажоритарних округів на Львівщині. Фірташ також є спонсором партії «Народний Контроль».  

За інформацією LB.ua, Добродомова на сьогодні курує заступник глави Адміністрації Президента Віталій Ковальчук, а фінансує – колишній нардеп від "Свободи" Ігор Кривецький, про якого пишуть як про кримінального авторитета на прізвисько "Пупс" і якого також пов’язують із Фірташем.

Правда сам він заперечує цей зв’язок. Так, в інтерв’ю Українській правді Кривецький сказав, що не є партнером Фірташа. Він просто купив частину в торговому центрі "Арена Сіті", де Фірташ має 95%.

"Щодо Ковальчука Добродомов зв'язок фактично підтвердив:" Так, це мій друг, і ми часто спілкуємося ". Щодо Кривецького – категорично заперечив: " Я вже не перший раз чую цю плітку, але наполягаю на тому, що це саме плітка, нічого спільного з дійсністю не має ", – сказано в матеріалі.

 

«Народний контроль» – цеглина громадянського суспільства або черговий проект олігархів?

Про подібний проект, який підкреслено відмежовується від партійно-політичного життя, наголошуючи, що головною його метою є контроль над виконанням владою своїх функцій, можна було б і не писати. Вони з’являються із завидною регулярність майже перед кожними виборами. «Пора», «Третя республіка», «Чесно» та інші. Усі рано чи пізно участь у виборах беруть. 

Але претензії нинішнього «Народного контролю» значно більші. Мало приховуючи власні цілі, громадська організація уже в концепції заявляє, що «йде на місцеві вибори». Із стандартними, щоправда, обіцянками: «створити нові робочі місця через дерегуляцію бізнесу», «ліквідувати монополії» тощо.

Чи зможе «Народний контроль» вирватися із того резервуару одноразових передвиборчих проектів, який збільшується з кожними новими виборами? І справді дасть імпульс для розвитку громадського суспільства? Або ж поповнить когорту усіх «команд озимого покоління»? Спробуємо розібратися.
 

«Народний»?

Очолює НК народний депутат України Дмитро Добродомов, колишній львівський журналіст та гендиректор медіа-холдингу ZIK. «Воював» з місцевою «Свободою», критикував подекуди Львівського міського голову Андрія Садового, але дуже обережно висловлювався про Партію регіонів.

Недоброзичливці Добродомова – «свободівці» – пояснювали це тим, що редактор є ставлеником власника ZIKу галицького нафтового магната Петра Димінського (між іншим – екс-нардепафракції «Регіони України»). Бізнесмен, у свою чергу, був своєрідним «дахом» для місцевих «регіоналів», які завжди некомфортно почували себе на Львівщині,

Коренів цієї інформації ми, безумовно, не знайдемо. Проте очевидно одне – грошей у журналіста Добродомова вистачає. На всі ці «борди», телевізійну рекламу у пройм-тайми, постійну присутність у теле-шоу, створення розгалуженої мережі організацій НК та іншу агітацію.

Між іншим сам Добродомов, коли ще не був народним депутатом, вмів вираховувати замовника, аналізуючи кількість викинутих на кампанію чи контр-кампанію грошей. Так, коли на виборах 2012-го року містечка Львівщини були обклеєні плакати з написами проти Добродомова, він чітко відповів: «Напевно все дуже просто і очевидно. Ви бачили якість поліграфії? Тому можете оцінити вартість цієї розклейки. Тому однозначно це хтось з фігурантів нашої програми, які дуже не зацікавлені в тому, щоби я потрапив у Верховну Раду» 

Скористаємося його методом і зрозуміємо, що нині хтось дуже зацікавлений у тому, щоб проект Добродомова «зіграв» на місцевих виборах.

Підкреслимо – жодна (!) політична партія досі не розпочала відкрито рекламувати себе напередодні місцевих виборів. А «Народний контроль» це вже її у концепції прописав. Як головну мету.
А може іншої й немає?

 

«Контроль»?

З оригінальністю у «піарників» «контролю» не дуже. Аналогічний проект існує не де-небудь, а у системі російського політичного монстру «Єдиної Росії» 

Та оригінальність тут і не потрібна. Димінський, зв’язки якого із ZIKом (про власного власника будь-якого ЗМІ в Україні дізнатися непросто) неодноразово підкреслювали оглядачі, є, одночасно, співвласником холдингової компанії «Контініум» (мережа заправок WOG). Відповідно – бізнес-партнером Ігоря Єремєєва.

Так, коли вибухнула нафтобаза «БРСМ-Нафта», а журналісти почали розслідування ймовірної причетності до цієї події усіх ключових учасників нафторинку, у тому числі й WOG, то Добродомов негайно перетворився у головного коментатора події та експерта газового ринку. Відразу ж називаючи усіх причетних до афер з «БРСМ-Нафтою». 

Непогана поінформованість для особи, яка з нафтобізнесом справ до цього начебто не мала. Справді, мову можна вести про «народний» контроль. Над окремо взятою галуззю – нафтовою.

 

Далі…

8 червня запалала нафтобаза, 16 червня Добродомов уже знав усі подробиці проблемних питань навколо неї, а наступного дня вийшов з фракції «Блок Петра Порошенка». На 4 липня у Києві заплановано з’їзд, на якому пропонується утворити партію «Народний контроль».

Так, за карколомно стислий період часу (близько двох місяців) лідери громадського руху вирішили, що у рамках суспільно-моніторингової організації їм буде тісно. Попередники з аналогічними претензіями («Демократичний альянс», «Громадянський актив Києва») на цей період «розкрутки» витрачали роки. Але й гроші там були зовсім інші.

Нині виконком НК очолює Андрій Мисик. Теж зі Львова. Був у «Порі», засновником «Радикальної партії Олега Ляшка» у Львові, членом «Всеукраїнського патріотичного союзу», який у 2008-му році висував кандидатом у мери Києва Віктора Пилипишина (ще один партнер Єремєєва по Народній партії Литвина) 

Серед інших дописувачів на сайті «Народного контролю» – львівський активіст Віталій Загайний, «ударівець» з Івано-Франківська Володимир Гергелюк, депутат Коломийської міської ради Геннадій Романюк, журналісти з Коломиї – Ольга Баранецька та Марина Максимів. Поодинокі учасники – з Києва.

Географія «молодого проекту», як бачимо дуже локалізована сферою впливу зазначеної вище групи «Контініум».

За декілька тижнів – коли на місця дійдуть реальні гроші, а не ті, які сьогодні витрачають на борди, ареал поширення НК, звісно, збільшиться.
Однак уже сьогодні очевидно, що проект створений з прицілом, передусім, на Західну Україну.

Але навіщо? А подивіться – які найбільш рейтингові партії у цьому регіоні і в кого слід трохи відібрати електорат. І відразу ж все стане зрозуміло.

 

"Народний контроль" Добродомова – проект Медведчука ?

Відомий дисидент, віце-ректор УКУ Мирослав Маринович в інтерв’ю для "України молодої" під час подій Євромайдану у грудні 2013 року, говорячи про вплив фігури Віктора Медведчука на політичні розклади в Україні, наголосив: "Це дуже небезпечна і серйозна сила. На мою думку, це є прямий ворог України, який зраджує українські інтереси вже давно".

Маринович пояснив, чому не слід вважати Медведчука політичним трупом: «Не треба поспішати з висновками. Я колись, після Помаранчевої революції, політичним трупом назвав Януковича. А він знову з’явився. Медведчук – це тонкий і цинічний провідник російських інтересів. Його не можна ігнорувати. У нього є російські гроші і російська підтримка. І за певних обставин він може моментально перетворитися на фігуру, яка буде рятівною для олігархів, великих бізнесменів і «червоних» директорів. З нього підсміюються ті, хто має європейське мислення, але так думає не вся Україна».

За режиму Януковича по цілому Львову висіли білборди та сітілайти з Медведчуком та написом «Український вибір» та його ідеями федералізації України. Кремль робив ставку на своїх людей у кожній виборчій кампанії в Україні. Влада змінилася, але російські впливи, зокрема, у Львові та в Західній Україні залишилися. Перед позачерговими парламентськими виборами та зараз з прицілом на місцеві вибори – по місту масово розміщені рекламні щити громадсько-політичного руху «Народний контроль». Савпадєніє?… Не думаю.

Перед прийдешніми місцевими виборами Медведчук через «Народний контроль» хоче отримати депутатські місця у місцевих радах і таким чином контролювати Львівську область. Аби зрозуміти, про що йдеться, варто тільки пригледітися до особи лідера цього руху, нинішнього нардепа Дмитра Добродомова.

До маніпуляцій Дмитру Добродомову не звикати. Щоб переконатися, що в цій справі він мастак, досить проаналізувати попередню діяльність народного депутата. До того, як стати парламентарієм, Добродомов очолював західноукраїнський телеканал «ZIK» та однойменний медіа-холдинг. Широкій публіці канал відомий своїми резонансними розслідуваннями, але був і інший бік медалі. За часів керівництва Добродомова на телеканалі ЗІК регулярно з’являлася джинса, де прослідковувалася «рука Кремля».

Варто згадати намагання Добродомова відбілити одіозного екс-митника, колишнього податківця та вірного соратника Медведчука Тараса Козака. Зокрема, таке завдання мала програма журналістських розслідувань «Хто тут живе?», ведучим якої був Добродомов. Фігурантом одного із «розслідувань» став Тарас Козак. З подачі Добродомова персона Козака справила на глядача вельми приємне враження. Щоправда, тоді в прямий ефір зателефонував глядач і відкрито висловив сумнів щодо об’єктивності подачі матеріалу та повідомив, що за день до ефіру особисто бачив, як Добродомов та Козак у доброму гуморі разом виходили із ресторану «Високий замок». Очевидно, домовлялися, як пошиють глядацьку публіку у дурні.

Піку розміщення замовних матеріалів на ZIKу досягало перед виборами 2012 і 2014 років, коли Дмитро Добродомов балотувався до парламенту під маркою незалежного кандидата в окрузі №115 у Львові (Сихівський район). Щоб задурити голову львів’янам, досвідчений медіа-менеджер не гребував ніякими методами. Наприклад, ще до оголошення про початок виборчих перегонів місто було завішане «рекламою» програми «Народний контроль», із зображенням Добродомова і підписом «ведучий». У ефіри програми він також виходив як «журналіст», а не як кандидат.

За часів Добродомова на підконтрольних йому медіа-ресурсах активно висвітлювали діяльність організації «Автономний опір», нині відомої своєю лівою ідеологією. За даними ЗМІ, на початку 2013 року «Автономний опір» влився у профспілку «Захист праці», яку очолює політтехнолог Олег Верник, якому закидають співпрацю з Віктором Медведчуком (сам він це заперечує), кажуть, що він 10 років працював на виборах у Кремлі і звинувачують у тому, що він працював на Москву.

З приходом Верника «Автономний опір» миттєво змінює діяльність та риторику, попри те, що далі називає себе націоналістичним рухом. Смолоскипні марші та ідеї нації замінються гаслами «боротьби проти експлуатації працівників роботодавцями».

1 травня 2015 року активісти «Автономного опору» у Львові мали намір провести антивладний «Соціальний марш». Вони стверджували, що їхньою метою було привернути увагу львів’ян до того, що влада приймає антинародні закони, та закликати людей боротися за свої соціальні права. Проведенню маршу перешкодили бійці Добровольчого українського корпусу та активісти Правого сектору.

Нардеп Андрій Антонищак заявляв: «За Автономним опором стоїть Медведчук, який хоче зробити у Львові те, що він зробив на сході України».

Під час роботи на телеканалі ЗІК Дмитро Добродомов обставив себе московськими друзями, російськомовними людьми зі свого найближчого оточення, разом із якими контролював фінансові справи та редакційну політику. У виборчий період редакції медіа-холдингу у прямому сенсі було перетворено на штаб кандидата Добродомова.

Чи може народний депутат Дмитро Добродомов, зважаючи на співпрацю з силами Кремля, відстоювати інтереси України? Відповідь очевидна.

Варто зазначити, що ще на початку Революції гідності цей «громадський діяч» показав своє справжнє обличчя і ставлення до ідей української незалежності і боротьби з диктатурою Януковича. При цьому вдягав вишиванку і вміло маскувався.

На початку Євромайдану, в листопаді 2013 року, коли у Львові стали з’являтися революційні рухи та об’єднання, Добродомов був одним з тих, хто активно намагався внести розкол у середовище львівських активістів. Зокрема, він закинув у маси придуманий в штабі Партії регіонів слоган «Майдан без політиків!», який у кінцевому результатів повинен був обезголовити народний протест, перетворити його в хаотичний рух та звести все нанівець. Паралельно Добродомов намагався завести в студентські структури самоорганізації своїх людей, які повинні були нібито представляти інтереси всього студентства, а насправді мали зробити рух підконтрольним тільки йому, точніше тим, чиєю маріонеткою він є. Однак, ці спроби згодом зазнали фіаско – майдани політиків та студентів таки об’єдналися.

Аби взяти під свій контроль протестувальників Львівського євромайдану, Добродомов створив ще один «фантом» – Комітет Майдану Львівщини.


Не розгубився він і після перемоги Революції Гідності і втечі Януковича до Росії. Коли «в тренді» була люстрація, вмілий маніпулятор створив власний Люстраційний комітет, який почав «люструвати» неугодних йому політиків та посадовців, а не справжніх негідників і регіоналів.

На хвилі руху «Народний контроль», використовуючи медіаресурси для реалізації кремлівських планів та своїх амбіцій, Добродомов таки зумів задурити голову львів’янам і дістатися до владної годівниці. Він виграв вибори, заручившись підтримкою «Блоку Порошенка», Партії Ляшка та Громадянської позиції Гриценка.

При цьому, ані в його журналістських передачах, ані тепер в депутатських спічах жодного разу прямим текстом не звучала критика Путіна та його кума Мудведчука, як і зрештою Януковича, коли той перебував при владі.

Зараз нардеп Добродомов є регулярним учасником кожної (!) передачі «Шустер LIVE» на телеканалі 112, який пов’язували з екс-міністром МВС, втікачем Віталієм Захарченком, та частим гостем близького до «сім’ї» телеканалу UBR, з яким пов’язують Медведчука. При цьому Добродомов з телеекранів часто висловлюється в унісон з популістом Олегом Ляшком, якого разом із Шустером називали штатними працівниками адміністрації Януковича. До слова, Ляшка дуже активно просували в ефіри ZIKу під керівництвом Добродомова, а голова партії «Народний контроль», «громадський діяч», наближений до Добродомова, Андрій Мисик йшов на парламентські вибори у списку ляшківців. Та й сам Добродомов до останнього метався – йти чи не йти у списках Ляшка.

Про проплачені ефіри ток-шоу Шустера раніше заявляв нардеп Микола Томенко. За даними Томенка, за часів режиму Януковича були скарги на те, що ток-шоу «повністю режисується, до речі, не українськими, а здебільшого російськими політтехнологами, що працюють в Адміністрації президента (Януковича)».

А 13 лютого 2015 року Нацрада оголосила попередження телеканалу 112 за ефір «Шустер LIVE», де під час включення скайпом в прямому ефірі російський журналіст Максим Шевченко виголошував і відстоював типові російсько-пропагандистські позиції про «карательную операцию» та «братоубийственную войну».

З яких джерел проплачується регулярна участь Дмитра Добродомова на «Шустер LIVE» і яку пропагандистську місію виконує цей «борець з корупцією» – можна тільки здогадатися.

«Народний контроль» запустився давно і послідовно діє. Будучи перед парламентськими виборами зареєстрований як політична партія, проект зараз позиціонує себе виключно як громадсько-політичний рух. Під виглядом боротьби з корупцією, захистом прав знедолених, прикриваючись гаслом «ми змусимо чиновників працювати чесно» справжньою метою руху та його «батька» Дмитра Добродомова є розхитати ситуацію в регіоні. Важко повірити в щирість заяв і бажання допомогти країні нардепа, який озвучує задані йому тези, відпрацьовує російські кошти, що йдуть через Медведчука.

Намагаючись контролювати львівський революційний рух восени 2013 року, учасником Євромайдану у Києві Добродомов не був. Для його власного піару було зроблено кілька постановочних фото на Майдані Незалежності, які відразу були розтиражовані у підконтрольних ЗМІ та в соцмеражах. Вже будучи нардепом, Добродомов у складі «делегації проти Ріната» їздив у зону АТО «інспектувати» гуманітарні вантажі від Фонду Ахметова і для показухи «перевіряти» рівень забезпечення солдатів озброєнням і обмундируванням.

Дивує здатність досвідченого медіатехнолога Добродомова використовувати інших людей у своїх цілях. Так він фактично використовував львівських журналістів, залучивши їх у свій Люстраційний комітет. Досвідчені медівники, які запідозрили це, згодом покинули проект.

Зараз нардеп, схоже, всліпу використовує колишнього сотника Майдану, нардепа Володимира Парасюка, який «пробиває» незрозумілих людей на посади у міліції Львівщини. Один із прикладів – призначення на посаду начальника РВ міліції у Жовківському районі Олександра Гостищева з Дніпропетровська, який не має юридичної освіти і ні дня не працював у міліції.

Призначення керівника міліції без погодження з громадою, розставляння кадрів у кращих традиціях «кумівства» викликало критику журналістів та громадських активістів. 6 травня активісти таки не дали представити Гостищева на посаді керівника міліції Жовківщини.

Залишається сподіватися, що Володимир Парасюк таки оговтається і зрозуміє, що ним витончено маніпуліють кремлівські політтехнологи через товариша Добродомова.

Ставши нардепом, Добродомов пішов із ZIKу, але його слід залишився. Не раз хвилі обурення та засудження з боку львів’ян викликав професійний провокатор Остап Дроздов з його антиукраїнськими, «медведчуківськими» ідеями про федералізацію України та програмами, спрямованими на зрив мобілізації до війська.

Колосальні витрати на рекламу «Народного контролю» у Львові, яка масово висить по Львову, можна пов’язати з наближеністю Добродомова до Медведчука – кума Путіна. Проект явно спонсорує Росія, аби впливати на західний регіон України.

 

 

 

Джерела: Ipress , Антикор, Еспресо