Рішення про блокування російських ресурсів з точки зору національної безпеки має абсолютно правильний характер, – передає Корупція Інфо

Популярне: Чудова новина!!! Верховна Рада підвищила мінімальну суму виплат на дитину. Ця сума вас шокує

 

Більше того, воно мало бути виконане ще на початку 2014 року. Адже абсолютно всім у світі, у країнах Європи зрозуміло, що російське телебачення, російські соцмережі, російські інтернет-компанії є інструментом впливу та пропаганди, які намагаються всіма своїми силами сприяти кремлівській політиці. Тому в даному випадку, з точки зору безпеки країни, до цього рішення немає ніяких питань.

Насправді, позитивно, що обговорення "добре-не добре" про закриття цих ресурсів є. Але якби європейські країни почали обговорювати, чи правильні, чи ні деякі їх рішення, то вони б не досягли тих успіхів, які мають. І це особливо важливо для України, бо я думаю, ми так довго не вистояли б, кидаючись весь час від варіанту до варіанту, від рішення до рішення. Все-таки деякі рішення приймаються як потрібні, і як ті, що несуть безпеку для країни, зводять нанівець певні загрози національній безпеці.

Більше того, не можна обирати: одне закриваємо, інших – ні. ВК, наприклад, вже давно купили прокремлівські структури. І придбала ВКонтакті компанія, яка взагалі-то не займається соціальними мережами, але при цьому є дуже наближеною до Кремля. Тому вже тоді було зрозуміло, для чого цю соцмережу почали використовувати. Це перше.

Друге, там були створені групи антимайданів, там набирали людей "волонетарми", щоб воювати проти української армії. Взагалі, перша мобілізація бойовиків йшла через соцмережі. Не забуваймо і про Ольгіно, де їх тролі активно працювали в тому числі і в ВК. Тому, закриття російських соціальних мереж, які мають вплив на свідомість українців, – правильне рішення.

Небезпека від закриття російських інтернет-ресурсів

В той же час існує надзвичайно важливе політичне питання. Тому що будь-яка заборона на владу діє як наркотик. Їм кожного разу хочеться впроваджувати нові і нові заборони. Враховуючи, що блокування цих соцмерж та інтернет-ресурсів пройшло дуже м’яко (а ми бачимо, що президент дійсно впорався легко), це дає шанс Порошенкові в певний момент почати дивитись у сторону автократії. При чому дуже витонченої автократії, з гаслами демократії, але тим не менше, автократії (форма керування країною, де одній людині належить необмежена влада – "24").

Тому зараз команді президента нічого не заважає створити інструмент моніторингу інтернету (при чому офіційний) та його цензури через провайдери.

Тобто зараз може бути створена спеціальна інфраструктура, яку потім використають під час виборчих кампаній. Тоді вже будь-що може бути заборонене під виглядом загрози національній безпеці, війни і боротьби за державний інтерес. Наприклад, будь-хто зі ЗМІ може бути оголошений, умовно, ворогом народу і заблокований. Плюс такий алгоритм дає змогу фільтрації невгодних.

Поганий приклад

Проблема ось у чому. Порошенко бачить своїх сусідів по країнам: Орбана, Путіна, Лукашенко, Ердогана, Качинського. Це все президенти, які дивляться в сторону грубих лідерських режимів з елементами автократії. Якщо ж говорити про Лукашенко і Путіна, то це пряма диктатура. Виходить так, що в регіоні надзвичайно багато таких політиків. І Порошенкові може бути цікаво стати одним з них. І тут "час Ч": або він буде демократом, а Україна розвиватиметься і робитиме реформи. І з інших країн сюди люди хотітимуть їздити, як у країну, де забезпечені усі свободи і цінності. Або, навпаки, ми станемо схожими на одну із сусідніх держав (президенти яких перераховано вище) і будемо типовою малорозвиненою країною.

Тому насправді тут є ціле поле для міркувань, яким чином можливість цих заборон використає президент, і як саме він потім буде їх скеровувати, чи на благо України і захисту її, чи задля політичних маніпуляцій і політичної цензури. Ось це питання на сьогодні залишається відкритим.

Але знову ж таки, те, що закрили ці мережі – рішення правильне, але воно має багато внутрішніх політичних аспектів.