Голова комітету Бундестагу із зовнішньої політики та один із кандидатів на посади голови ХДС Норберт Рьоттген закликав нову міністерку закордонних справ Німеччини Анналену Бербок зайняти чітку позицію щодо газогону Північний Потік – 2.
На думку Рьоттгена, ФРН має продовжувати діалог із Росією, але його не можна використовувати як «інструмент для прикриття бездіяльності», про це повідомляє Die Welt.
Неможливо собі уявити, щоб “Північний потік-2” був введений в експлуатацію, якщо Росія дійсно нападе на Україну. У цій небезпечній ситуації вкрай важливо, щоб Захід зайняв єдину позицію і протистояв ескалації з боку Росії, погрожуючи найжорсткішими економічними санкціями, – заявив Рьоттген.
Він додав, що найголовніше завдання Бербок на посаді — створити формат, який зробив би Європу дієздатною у зовнішній політиці. Сама міністерка неодноразово як лідерка «зелених» виступала проти Північного потоку-2.
Але діалог не повинен використовуватися у зовнішній політиці Німеччини як інструмент для прикриття бездіяльності. Наші міжнародні партнери справедливо очікують, що Європа буде активніше брати участь у зовнішній політиці й політиці безпеки, – наголосив голова комітету.
Зазначається, що Анналена Бербок перебуває у скрутному становищі, оскільки, як лідер партії “Союз-90″/”зелені” вона неодноразово виступала проти цього. Але зараз вона є членом уряду під керівництвом Соціал-демократичної партії Німеччини, яке підтримує запуск нового російського газопроводу.