Українські військові «ведуть розвідку боєм, шукаючи слабкі місця в обороні російської армії» на Запорізькому напрямку, розповів в ефірі Радіо Свобода речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень.
«На Запорізькому напрямку російські окупаційні війська ведуть активну оборону, щоб не допустити просування наших підрозділів. Є певні перегрупування ворога, підсилення, для того щоб здійснювати контрнаступальні дії. Бо у ворога є втрачені позиції. Мова йде про район населеного пункту Велика Новосілка. Тут загалом усе попадає під поняття «бої місцевого значення», бо ми в цілому маємо оборонну операцію на Таврійському напрямку. Сили оборони вже тривалий час шукають тут слабкі місця, роблять контрвипади, розвідку», – розповів військовий.
За словами Шершня, російські сили продовжують укріплювати ті позиції, котрі наразі контролюють – «вони мінують місцевість та продовжують зводити фортифікаційні споруди».
«Натомість ворог це бачить, очікує на наші штурмові дії, підтримує свої частини у бойовій готовності №1. Подекуди продовжує фортифікаційні обладнання своїх рубежів, встановлює мінно-вибухові загородження. На Запорізькому напрямку ворог тримається в обороні, обстрілює наші позиції, прифронтові міста і села», – стверджує Шершень.
Натомість Збройні сили України наразі «діють у рамках оборонної операції та нав’язують окупаційній армії невигідні умови бою».
«Всі ці заходи в рамках оборонної операції, локальні дії на місцевості. Тому виникає певна рухливість, певна динаміка, шукаємо варіанти переходу від позиційної оборони до атаки. Ініціатива на нашій стороні, і ми маємо нав’язати противнику свою волю, створити для нього невигідні умови бою. А дистанційно намагаємося завдавати максимальних втрат, шкоди ворогу», – запевнив військовий.ня.
У Міноборони України вважають, як пише видання The New York Times, що Росія підірвала Каховську ГЕС, щоб завадити контрнаступу ЗСУ. Володимир Зеленський визнав, що теракт окупантів не сприяє контрнаступу. Та від підриву Каховської ГЕС постраждали обидві сторони.
Руйнування дамби в Новій Каховці фізично змінює фронт поблизу. Та підрив ГЕС навряд чи перешкоджатиме давно запланованому контрнаступу України, яка отримала чимало західної зброї в останні місяці.
Основні удари України очікуються на інших напрямках: на відкритих рівнинах Запорізької та Донецької областей на Сході. Зміни на цій частині лінії фронту, спричиненій підривом ГЕС, приносять користь і шкоду обом сторонам.
Униз по гирлу Дніпра військові, які стояли по два береги річки, тепер розділені кілометрами паводкової води. Натомість вище за течією водосховище досить широке.
Це матиме певний вплив, оскільки ландшафт майбутнього поля бою значно змінився, і навіть сама лінія фронту змінилася,– повідомила Наталія Гуменюк, речниця ОК “Південь”.
Втім, вона додала, що зміни не є критичними. Крім того, військові готувалися на той випадок, якщо Росія підірве дамбу.
Повінь мало вплине на контрнаступ України, оскільки наші військові ніколи не мали наміру робити бої вздовж річки основною частиною загальної кампанії. Про це заявив Михайло Самусь, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння в Києві.
За його словами, погрози України щодо наступу на річці мали на меті змусити Росію розгорнути війська подалі від основного напрямку атаки.
“До повені нам потрібно було форсувати Дніпро, і після повені це те ж саме, тільки складніше”, – сказав він. “Допоміжні та відволікаючі маневри все ще можуть бути проведені”.