Трапеза в суші-барі це майже цілий ритуал. Спочатку офіціант має принести вологий рушник осиборі, яким треба витерти руки перед тим, як принесуть страви. Існують правила етикету, якого дотримуються і під час трапези. Не менш старанно вибирають японці напої для суші, щоб вони вигідно доповнювали оригінальний смак страви. Якщо ви вирішите відвідати японський ресторан, офіціант люб’язно запропонує саме ті напої, які краще поєднуються з тими чи іншими видами суші. А що робити тим, хто вирішив поласувати ними вдома? Експерт ресторану Origami, де на мою думку найкращі суші у Львові, запевняє, що в магазинах є чимало напоїв, з якими краще вживати суші. В залежності від випадку вони можуть бути із вмістом алкоголю чи без.
Які алкогольні напої до саке вибирають самі японці?
Всі вважають, що саке – самий поширений алкоголь до суші, якому віддають перевагу майже всі японці. Насправді, до суші та сашимі подають не тільки суші, але й пиво, легке вино – це справа смаку кожного.
Саке
Багато хто називає саке рисовою горілкою, але за технологією виготовлення цей напій більш схожий з вином. Основою саке являються рис, вода та кодзі (суміш ферментів та дріжджів). За рахунок бродіння вміст спирту у готовому напої, в залежності від сорту, досягає 14-16 %, а за консистенцією він тягучий, більш схожий до лікеру.
Розрізняють базове саке, для якого беруть самий звичайний рис, його звичайно перед подачею підігрівають до певної температури. Ще буває преміальне саке: коли перед виготовленням рис піддається шліфовці. У такого напою більш витончений смак, тому його зазвичай п’ють охолодженим. Запам’ятайте інші правила стосовно рекомендацій:
- для гострих суші та ролів з васалі вибирають саке з легкою цитрусовою ноткою;
- якщо суші з лососем краще смакує напій з пряним букетом;
- суші та роли з тунцем ідеально доповнює напій з фруктовим присмаком ;
- більш солодкі сорти саке підходять до усіх класичних рецептів суші.
Якщо у вас намічається вечірка в японському стилі, замовте один великий суші сет у ресторані «Орігамі» та завітайте у супермаркет, в багатьох з них можна купити оригінальне японське саке. Найпоширеніші сорти: Meiboy, Ozeki, Tokujo.
Саке перед подачею розливають у невеличкі глечики з фарфору чи дерева та підігрівають до температури 38°С. Японці розливають напій у маленькі чарочки місткістю 30 мл та п’ють невеликими ковтками. Зазвичай перший раз саке випивають перед їжею, щоб розігрався апетит, а другий раз піднімають чарки вже у самому кінці трапези.
Окремо хочеться зауважити, що відкриту пляшку саке небажано зберігати довго: за декілька днів напій вже стане несмачним та «втратить» свої градуси. Враховуючи це, однієї пляшки саке достатньо для вечірки, розрахованої на 5-7 чоловік.
Сливове вино
Багато кому з японців подобається сливове вино разом з суші. Це досить оригінальне поєднання – солодкуватий на присмак напій разом з суші, який має солоний, а інколи навіть гострий, присмак. Знайти оригінальне сливове японське вино складно, але варто спробувати. Шукайте такі марки, як «Akira» або «Umenishiki». Якщо на дні пляшки знаходяться сливи цілком, це вино справжнє, привезене з Японії.
Японське пиво
Чим запивати суші можна крім саке? В Японії багато хто віддає перевагу саме пиву, адже цей напій добре поєднується я к раз з рибою та морепродуктами. Найпопулярніші сорти пива – це світлі Kirin,Saporo чи Asahi. До нашої держави вони, на жаль, не експортуються, тому знайти таку пляшечку в магазині складно. Але їм можна знайти добру заміну.
Якими напоями можна замінити рисову горілку: найкращі варіанти
Хоча в нас вважають, що для справжнього святкування потрібні міцні алкогольні напої, горілку чи коньяк на стіл разом з суші не треба ставити. Насолодитися вишуканим смаком японської страви в такому випадку не вдасться. Так само не треба поєднувати суші разом з красними сортами вина, особливо коли в їх в складі присутні морепродукти: через червоне вино вони придбають неприємний металевий присмак.
Експерт «Орігамі» розповів, які напої підходять до суші. З усіх алкогольних напоїв, що виготовляє вітчизняний виробник, ідеально поєднуються з рибним смаком суші майже усі сухі та полусухі сорти білого та рожевого вина, а також світле пиво.
Що робити, коли не можна пити алкоголь? Рекомендації експерта
В наш заклад часто заходять під час обідньої перерви, щоб перекусити, або заказують доставку до офісу. Звісно, що в такому випадку людині не потрібні ні пиво, ні вино. Що ми пропонуємо в такому випадку? Тонізуючий зелений чай разом з суші – це безпрограшний варіант. До речі, в Японії його вам обов’язково запропонують. Але принесуть його не під час трапези, а вже після неї. Японці роблять так тому, що зелений чи трав’яний чай має запашний аромат, тонізує та покращує травлення. Замість зеленого можна заварити звичайний чорний, але в такому випадку краще не додавати до нього цукор.
Заварюють чай у заварнику з кераміки чи фарфору, але заливають до нього не крутий окріп, а просто гарячу воду. Настоюється напій не менш 10 хвилин, потім його розливають у невеликі чашки та п’ють маленькими ковтками.
Якщо шукаєте той зелений чай, який найкраще смакує до суші, я рекомендую спробувати Сен Сой. Це особливий сорт зеленого чаю, який зроблений з висушеного чайного листя з додаванням обсмаженого рису. Для того, щоб отримати справжній Сен Сой, зерна рису обсмажуються доти, поки вони не стануть коричневим та не починають лопатися. Чай Сен Сой – це незвичайний аромат і присмак, який віддалено нагадує рибний, але він дуже добре смакує разом с ролами, суші та сашимі.
Якщо зелений чай вам просто не подобається, запивати суші можна і звичайним соком чи водою, а деякі люди взагалі вважають, що найкращим напоєм до цієї страви являється кола.
Дотримуватися японських традицій чи ні – це власна справа кожної людини, адже у кожного свій індивідуальний смак. Як експерт, я вважаю, що треба спробувати усі варіанти, а потім вибрати той, який саме більше сподобається: «Наш гостинний ресторан у Львові чекає своїх гостей, які хочуть відшукати свій ідеальний напій до суші».