Народний депутат від партії “Слуга народу” Мар’ян Заблоцький в ефірі телеканалу “Україна 24” прокоментував інформацію про “новий податок для фермерів”, який, за даними ЗМІ, готується ухвалити парламентська монобільшість.

Коментуючи інформацію Deutsche Welle про те, що у разі ухвалення законопроєкту №3131 пересічним власникам земельних паїв доведеться платити 6 тис. грн на рік, нардеп заявив:

“Я не знаю, що це Deutsche Welle написало. Це фейк, цифри вони брали з повітря. Я поки що не маю пояснення, звідки вони їх взяли. Є ініціатива, яка каже, що всі місцеві податки до бюджету села треба сплатити. Обраховували ми їх приблизно в сумі 1,4 тис. грн за гектар. Звідки взялось 6 тис. грн і те, що вони зараз платять 140 грн – я не знаю”.

За словами нардепа, коли писали цей законопроєкт, “дрібні фермери просили, щоб ми поставили мінімальну суму податків на гектар – 4-5 тис. грн, тоді як агрохолдинги насправді платять набагато менше”.

“У законопроєкті не написано про 6 тис. гривень, а прописана середня цифра в 1,4 тис. грн за гектар. Це зроблено для того, щоб певні аграрії не уникали сплати до місцевого бюджету. Насправді від того, що місцевий аграрій не платить до бюджету податки через тіньову оренду, тіньові зарплати, не виграє ніхто. Ми кажемо, що загальна сума місцевих податків має бути не меншою. Насправді вона у всіх чесних фермерів набагато більша”, – зауважив Заблоцький.

“Слуга народу” запевнив, що ніяких нових податків не створюється – “це не новий податок, а старі, де врегульовується сума”.

Зазначимо, згідно з публікацією Deutsche Welle, законопроєкт № 3131 щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції може зупинити відродження дрібного фермерства. Згідно з документом, фермерів змусять з кожного гектара щороку платити до місцевих бюджетів близько 1,5 тис. гривень (5% від нормативної оцінки землі, за розрахунками авторів законопроєкту) – незалежно від доходу. Для пересічного “одноосібника” з його чотирма гектарами це означатиме рахунок у 6 тис. грн.