Російські окупанти регулярно намагаються повернути собі контроль над містом Куп’янськ на Харківщині. Цей населений пункт є важливим для росіян з точки зору логістики.

Однак загарбники постійно “отримують по зубах” від захисників України і точно не зможуть досягти мети. Про це розповів командир роти артилерійської аеророзвідки ЗСУ Юрій Федоренко із позивним “Ахіллес” в ефірі “Курбанова LIVE”.

“Противник бажає поновити контроль над Куп’янськом, але регулярно “отримує по зубах”. Куп’янськ – Сватове – Кремінна – це логістичні шляхи. А в армії основне комунікація, взаємодія, зв’язок і логістика. Для логістики їм потрібні ці ключові населені пункти”, – пояснив військовий.

 

“Точно не вдасться цього зробити”, – запевнив він.

Раніше аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що російські війська, ймовірно, досягли тактичних успіхів на північний схід від Куп’янська в період із 4 по 6 лютого. У наступні дні пропагандисти також заявили, нібито окупанти просунулися і на захід від колишніх позицій на лінії Сватове – Кремінна.

8 лютого у Генштабі ЗСУ повідомили, що російська армія продовжила зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій, серед іншого, на Куп’янському напрямку. Окрім того, постійно зазнають обстрілів найближчі населені пункти, зокрема, сам Куп’янськ, а також Курилівка, Кислівка, Табаївка, Берестове та інші.

“У населених пунктах Громівка, Чаплинка, Мала Кардашинка, Зелене, Чулаківка та Нововолодимирівка Херсонської області російські окупаційні війська проводять щоденні обшуки, безчинства та грабежі місцевих жителів. Крадуть побутову техніку, телефони та всі цінні речі”, – розповіли наші військові.