Росія може вторгнутись у деякі українські міста під приводом “захисту російськомовного населення”. Однак спроба захоплення великих міст, зокрема Харкова, стане початком великомасштабної війни, – сказав Володимир Зеленський в інтерв’ю The Washington Post

Росія може спробувати окупувати Харків. Зеленський припускає, що після окупації Криму та Донбасу можливий і такий варіант.

“Але я не знаю , що вони збираються робити, тому що це великі міста. У Харкові проживає більше 1 мільйона жителів. Це не буде просто окупацією; це буде початком великомасштабної війни”, – сказав президент.

Чи можуть росіяни спробувати захопити території для забезпечення сухопутного сполучення з Кримом.

Український президент вважає, що це реалістично.

Москва збирається нарощувати ескалацію на територіях, де історично проживають люди, які мали родинні зв’язки з Росією. Зеленський наголосив, що Україна пам’ятає про окуповані території.

“Вони будуть готові віддати нам Донбас, якщо ми забудемо про Крим. Крим ніхто не забуде”, – додав глава держави.

Також він переконаний, що створити в Україні уряд, який би повністю контролювала Росія, неможливо. За його словами, це буде “найнедовговічніший уряд, бо люди його просто не приймуть”.

Крім того, Зеленський додав, що раніше хотів поговорити з Путіним “по-сусідськи”, аби “все виправити”. Однак він додав, що зрадити свою країну ніколи не був готовий.

Україна готова до діалогу. Коментуючи свою ініціативу тристоронніх переговорів за участю України, Росії та США, він зазначив, що просить у США надати допомогу у створенні відповідного формату.

“Давайте вести діалог із Росією. Я прошу Сполучені Штати допомогти нам знайти формат. Ми підтримуємо діалог, ми проти війни”, – зазначив Зеленський.

Також президент України заявив, що санкції проти Росії має бути запроваджено найближчим часом до можливого початку масштабної військової агресії.

“Сьогодні наші партнери кажуть, що завтра може розпочатися війна, якщо буде потужна ескалація з російської сторони, і тоді буде застосовано потужні санкції. Але якщо ми говоримо про санкційну політику та ймовірність ескалації, то запитання, чому ви не впроваджуєте санкцій зараз, а очікуєте ескалації?… Як країна, яка будує потужну економіку і проводить реформи, я підтримую впровадження санкцій зараз. Я запитав одного лідера: “Чому ви підтримуєте санкції проти Росії у разі вторгнення в Україну? Навіщо вам санкції після того, як ми втратимо всю територію України?” – заявив Зеленський в інтерв’ю The Washington Post, оприлюдненому в четвер.