Поки Росія демонстративно збільшує свою присутність в Чорному та Азовському морях, у Євросоюзі визначилися з відповіддю на останні агресивні дії окупантів України

Так, у ЄС будуть чинити тиск на Російську Федерацію для того, аби вона забезпечила вільне судноплавство в районі Керченської протоки та припинила агресію на морі.

Про це заявив міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс у Брюсселі після прибуття на засідання Ради ЄС на рівні глав МЗС. На зустрічі мають обговорити ситуацію в Україні, зокрема у зв’язку з «керченським інцидентом».

«Особливо важливо повернути спокій в Азовському морі і зробити так, щоб свобода навігації була гарантована», – сказав Рейндерс.

Як наголосив дипломат, у ЄС зараз готові чинити сильний тиск на Москву, аби повернути вільну навігацію в Азовському морі, вільний прохід з Чорного моря і доступ до українських портів.

«І ми подивимося, як найкращим способом чинити тиск на Російську Федерацію в цій області», – додав Рейндерс.

У той же час, Росія продовжує свої провокації і вже до кінця 2018 та у 2019 році збирається поповнити Чорноморський флот в окупованому Криму новими військовими катерами і кораблями.

Як повідомив віце-адмірал Чорноморського флоту Росії Олександр Моїсеєв, до кінця грудня 2018 року до складу флоту увійде новий патрульний корабель «Василь Биков», а в 2019 році – патрульний корабель «Дмитро Рогачов», морський тральщик «Іван Антонов» і швидкісний транспортно-десантний катер нового проекту.

Окрім того, Моїсеєв розповів, що в окупованому Севастополі командування Чорноморського флоту Росії прийняло на озброєння малий ракетний корабель «Орєхово-Зуєво».

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Новій корабель оснащено «сучасними зразками артилерійського, ракетного, протидиверсійного, зенітного і радіотехнічного озброєння і крилатими ракетами великої дальності «Калібр», призначеними для ураження морських і берегових цілей».

Додамо, що у випадку атаки, Росія підготується до наступу на Україну за пару тижнів

Таку думку висловив нещодавно генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Військовий вважає, що на підготовку до повномасштабної війни проти України, Росія витратить 20 днів в середньому.

«Зараз у Росії немає угруповання, щоб починати повномасштабні військові дії, але це на поточний момент. Якщо цим системно займатися, це можна зробити за кілька тижнів. За розрахунками така група повинна бути від 240 тисяч військових », – пояснив генерал-лейтенант.