Війна забирає життя військових та цивільних, дорослих та дітей. У Хмельницькому в пам’ять про 39-річного загиблого військовослужбовця Андрія Черніцького з позивним «Апостол» збудують дитячий майданчик за кресленнями, які герой розробив за життя. Роботи планують розпочати з наступного року без залучення бюджетних коштів.

За словами рідних та близьких, Андрій — учасник Революції Гідності. У лютому 2014 року отримав поранення на столичному Майдані. 8 травня 2015 року пішов на передову захищати Україну, а після демобілізації працював у рідному Хмельницькому та з дружиною виховували двох дітей. Та у перші дні великої війни чоловік добровольцем долучився до лав ЗСУ.

Він служив на посаді командира стрілецького відділення. Його життя обірвалось 1 липня під час виконання бойового завдання на Луганщині. Він загинув героєм, не вистачило у росіян куль, щоб побороти … Лиш танки змогли зупинити воїна, але не зупинять ту святу ідею, у яку він вірив, та за яку воював.

«Андрій народився на Житомирщині, мав на два роки молодшого брата, — розповідає «ФАКТАМ» дружина бійця Іванна Черніцька. — Йому з дитинства подобалось гратись з танками, навіть деякі відео збереглись тих моментів. У шкільні роки із родиною вони переїхали у Хмельницький. Після школи чоловік вступив до місцевого університету — ХНУ, де отримав фах інженера. За цією спеціальність працював у місцевому ЖЕКу».

Після повномасштабного вторгнення Іванна Черніцька з дітьми виїхали за кордон. Її чоловік вступив добровольцем до 19-го батальйону, де отримав посаду командира стрілецького відділення.

«Перший час воїн служив у Харкові, тоді в області. Всяке бувало. Якось він набрав мене, бо перед тим довго не було зв’язку, й розповів, що був страшенний обстріл. Внаслідок вибуху осколки полетіли в сторону голови та рук. Та дивом коханий залишився живим. Казав, що в нього сильний янгол-охоронець», — додає Іванна.

За словами рідних та знайомих Андрія, за життя він мав багато планів, щоби зробити рідне місто ще кращим, приємним місцеперебуванням для мам з дітьми. Щоби ті не хвилювалися, якщо малеча впаде чи пораниться.