В промзоні Авдіївки ворог, схоже, переходить до вуличних боїв, переходячи в іншу частину міста.

Деталі щодо цього та ситуації на авдіївському напрямку в цілому розповів  офіцер «Легіону Свободи» Максим Морозов.

За його словами, саме промзона є однією із найгарячіших точок.

«Постійно там точаться бої, ворог намагається встановити контроль над промзоною, перейти з промзони у вуличні бої на «старуху» — це стара частина міста Авдіївка, де переважно одноповерхові будівлі. Ворог намагається повністю витіснити з промзони українські Сили опору, поки що йому це не вдається. Відбуваються достатньо жорсткі бої, але заявити, що промзона втрачена чи, що ворог її контролю, не можна», — наголосив офіцер.

Він також зауважив, що на південному фланзі ситуація важка, але стабільна – там стабілізувалася певна оборона, і атакувальні дії ворога там не є критичними, але достатньо важкими. При цьому, ворог усіляко намагається зайти на північ міста, де знаходиться Авдіївський коксохім, проте даремно.

«Щодо перерізання логістики, ворог робить величезні спроби, все це спрямовано на те, щоб розширити північну клішню і щоби перерізати дорогу до Авдіївки. Вони перетворюють на будівельне сміття промзону для того, щоб там неможливо було тримати оборону. Але це стосується промзони, це стосується і висотних будівель, які є в Авдіївці», — пояснив спікер.

Окрім цього, противник постійно проводить розвідку та б’є артилерією та авіацією по тих будівлях, де, на їхню думку, можуть перебувати українські військові.

В той же час, про ситуацію на Авдіївському напрямку розповів також керівник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«Ворог не лишає бажання місто оточити, в лобову йде. За добу десятки обстрілів дуже потужних відбувається по території громади, за минулу добу 37 масованих обстрілів, 12 авіабомбових ударів. Поки що інформація не надходила на рахунок загиблих і поранених цивільних – сподіваюсь що так воно і залишиться», — розповів він.

За його словами, ускладнена логістика до міста, тому що, окрім обстрілів, росіяни по дорозі дуже активно застосовують FPV-дрони, майже кожного дня є влучання по автівках – як військовим, так і цивільним.

Також триває евакуація з міста.

«Вчора вдалося нам вивезти сім людей, станом на сьогодні на ранок в місті ще залишається 1313 містян – це дуже багато, але тішить те, що хоча б за цей період загострення від 10 жовтня майже 300 людей зголосилися і виїхали з міста – такої евакуації в нас вже давно не було», — наголосив Барабаш.

Він також додав, що гуманітарна ситуація досить стабільна: є харчові продукти, є певний резерв, є медицина, є гігієна. Запаси намагаються поновлювати, проте робити це складно, зважаючи на безпекову ситуацію.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що протягом останніх днів російські загарбники трохи просунулися на північному напрямку «кліщів» у рамках спроби оточити місто Авдіївку.

Про це повідомляє Міністерство Великобританії, посилаючись на звіт британської розвідки.

Як зазначається у зведенні, з початку жовтня 2023 року російські війська просунули лінію фронту у цьому районі на 2 км.

Хоч це і скромне просування, воно, за даними розвідки Британії, імовірно, є одним із найбільших досягнень росії з весни 2023 року.  Однак, коштувало підрозділам окупантів тисяч жертв.

Ця операція поступово наближає російські війська до Авдіївського коксохімічного заводу, де українські війська зберігають одну зі своїх основних оборонних позицій, зазначають у зведенні.

«Хоча Авдіївка стала важливою точкою української лінії фронту, Україна продовжує контролювати коридор шириною близько 7 км, через який здійснюється постачання до міста», – додали у Міноборони Британії.