Попри введені санкції, які Європейський союз ввів для Російської Федерації та заборонив поїздки громадянам Росії, на тлі повномасштабного вторгнення в Україну, швидко вдалося знайти альтернативи звичним місцям відпочинку. Зокрема в Іспанії.

Країна й зараз залишається лідером з видачі шенгенських віз росіянам. Іспанія завжди була відомим туристичним напрямком для російських відпочивальників.

Так, у 2019 році в посольства Іспанії в Росії було подано понад півмільйона заяв на отримання шенгенської візи із загального числа 4,1 мільйона заяв, поданих росіянами в тому ж році. Майже в чотири рази більше, близько 1,8 мільйона росіян, відпочили в Іспанії у 2019 році.

При цьому скасування країнами ЄС Угоди про спрощення візового режиму з Росією у 2022 році, зокрема збільшення візового збору для російських заявників з 35 євро до 80 євро, не відлякало росіян від відпочинку в Іспанії.

Іспанія й надалі залишається лідером з видачі шенгенських віз російським туристам. За нещодавно опублікованою статистикою, одна чверть віз, отриманих власниками російських паспортів у 2022 році, була видана саме Іспанією. Це 154 450 із 603 955 виданих шенгенських віз.

спанія хоч і залишається в лідерах, але не єдина країна, яка попри заборони приймає росіян. Інші країни Шенгенської зони, які й досі видають велику кількість віз росіянам у 2022 році:

Фінляндія – 105 323 (782 173 у 2019 році);
Італія – 103 099 (548 057 у 2019 році)
Греція – 61 840 (407 339 у 2019 році);
Франція – 55 285 (480 968 у 2019 році);
Німеччина – 38 809 (325 754 у 2019 році);
Угорщина – 25 081 (69 749 у 2019 році).
Відповідно до цих даних Асоціація туроператорів Росії (АТОР) радить громадянам Росії звертатися за шенгенськими візами в консульські установи Угорщини, Греції та Італії в Росії, називаючи ці країни кращими варіантами для отримання візи,
– йдеться в статті.

Крім того, там додали, що Іспанія також є однією з країн, яка є “досить перспективною для росіян”, коли йдеться про кращий шанси отримати дозвіл на в’їзд.

Додамо, Через кілька місяців після того, як Росія вторглася в Україну, чимало росіян знову почали подорожувати, головним чином на Мальдіви, Маврикій та Туреччину. Попит на розкішний відпочинок знову зріс.

У середині травня, коли до літніх відпусток у Росії залишалося всього кілька тижнів, багато хто почав бронювати дорогі готелі за кордоном, в основному в Туреччині. За словами фахівців, більшість місць у преміальних готелях Туреччини та на популярному узбережжі Егейського моря забронювали досить швидко.

Туреччина хоч і вважає себе партнером України, але тим часом охоче продовжує приймати росіян. Також через західні санкції громадяни країни-агресора стали частіше подаватися на постійне проживання в Туреччині.

Реджеп Тайіп Ердоган ще у березні 2022 року він відкрито закликав російських бізнесменів, які опинилися під санкціями, перенести свої компанії до Туреччини. Такий заклик, мабуть, спрацював. Адже Туреччина залишається надзвичайно популярним туристичним напрямком для заможних росіян і сьогодні.

Окрім цього, Шрі-Ланка підтримує дружні відносини з Росією, попри її міжнародний статус країни-терориста. Шрі-Ланка також вирішила купувати російську нафту зі знижкою, ігноруючи ембарго, запроваджене Сполученими Штатами та Європейським союзом.

У квітні минулого року уряд Шрі-Ланки оголосив дефолт, а влітку Раджапакса втік із країни на Мальдіви, коли величезний натовп протестувальників, обурених економічним колапсом, увірвався до його резиденції. Його наступник щосили намагався відновити економіку Шрі-Ланки, піднявши податки і спробувавши дати поштовх постраждалої індустрії туризму — ключового джерела доходів.

Також в розвідці України повідомили про те, як електронні компоненти для ракет потрапляють до рф в обхід санкцій.

Для обходу санкцій росія використовує компанії, які формально не причетні до оборонної промисловості. Вони просто закуповують електроніку на Заході, як «для себе», а потім перепродають до росії.