Секретар РНБО Олексій Данілова провів брифінг за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України. Із запізненням на півтори години  брифінг за результатами останнього цього року РНБО. Розглядався план оборони країни та закон про національний спротив, який почне працювати з 1 січня.

Раніше засідання РНБО  було анонсовано на 29 грудня. Згодом його  перенесли на 30 грудня у зв’язку з розширенням Президентом Володимиром Зеленським порядку денного засідання. Частина експертів підозрювали, що на заключному в році засіданні РНБО можуть запровадити санкції стосовно Петра Порошенка.

Відзначимо, що саме у 2021 році діяльність та вплив РНБО різко активізувалася. Через Радбез влада змогла узаконити численні санкції стосовно багатьох політиків, ЗМІ та підприємств, яких підозрюють у сприянні агресії РФ, антиукраїнській діяльності чи контрабанді.

Олексій Данілов наголосив, що після  запровадження персональних обмежувальних санкцій проти контрабандистів до державного бюджету додатково надійшов 71 мільярд гривень.

Можу сказати, що санкції працюють. На сьогоднішній день ми уже з впевненістю можемо сказати, що кількість грошей, яка додатково надійшла до бюджету після введення санкцій, є 71 мільярд гривень, – сказав секретар РНБО.

Данілов підкреслив, що це лише початок боротьби із контрабандистами, і наголосив, що Рада національної безпеки і оборони не збирається зупинятися в цьому питанні.

Також розглядалися питання про те, як західні партнери реагуватимуть на загострення ситуації навколо України. Глави СБУ та МВС повідомляли про дестабілізацію всередині країни. Деталей Данилов не навів. 

До 25 травня РНБО на своєму засіданні внесе до Реєстру перших олігархів – згідно з нещодавно прийнятим законом. 

РНБО запровадила санкції щодо співробітників так званих кримських судів, які “здійснюють неправочинне судочинство відносно громадян України”. Крім того, під санкції потрапили російські і іноземні компанії, які брали участь у будівництві Керченського мосту.