Що ж, за підсумками виборів до Держдуми Росії президент РФ Володимир Путін зберіг контроль над нею – всі п’ять політичних партій, які пройшли до російського парламенту, повністю підпорядковуються Кремлю. Про це заявив в ефірі програми “Час Голованова” на телеканалі “Україна 24” журналіст Дмитро Гордон.

“Ви сказали, що партія Путіна “Єдина Росія” набрала 50% голосів. Ні, Путін набрав 100% голосів. Це були абсолютно контрольовані вибори. Там була розіграна шахова партія, нехитра, до речі, без закарлючок. Пройшли п’ять сил – яка різниця? Це все одна сила. Це абсолютний контроль над Держдумою Росії й це вже не цікаво, якщо чесно. Це навіть не хочеться аналізувати, тут немає інтриги. Інтрига хіба що знаєте в чому? Навальний закликав у рамках “Розумного голосування” в піку “Єдиній Росії” голосувати за комуністів. А яка різниця – комуністи теж злодії та негідники, як і “Єдина Росія”, – заявив журналіст.

“Варто звернути увагу на Прилєпіна, який прийшов у велику політику – войовничого антиукраїнця, людину, яка воювала на Донбасі, дуже талановитого письменника, але ворога України. Ці люди – такі, як Прилєпін, як Гіркін – можуть скоро обійняти головні позиції в російському суспільстві. Це такі войовничі русофіли. Україну дуже не люблять”.

Також він прокоментував успіх на російських виборах переселенця з України, телеведучого Анатолія Вассермана:

“Дуже талановита людина, чистий негідник, який таке говорить про Україну, що просто згортаються вуха. Недобре з таким розумним прізвищем Вассерман казати таку єресь, яку він несе стосовно моєї країни… Тому знову Держдума – набрід хворих і жебраків, умовно кажучи, люди, які ревно підтримуватимуть Путіна, і робитимуть усе, що він скаже”.

Окрім того, провівши вибори в Державну думу на окупованих тераріях, Росія як держава-окупант грубо порушила міжнародне право. Про це заявив у вівторок міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, відповідаючи у Нью-Йорку на запитання журналістів.

«Зараз ми не можемо зупинити Росію – це сувора реальність життя, але йде фіксація доказів вчинення злочину Росією на окупованих територіях, – зазначив він. – І прийде час, коли всі ці докази стануть основою для притягнення Росії до відповідальності – і політичної, і юридичної».

Політика і, зокрема, міжнародна політика – це «гра в довгу», додав він. Україна фіксує «політично і юридично» на рівні нот, ухвалених документів факти порушень, вчинених Російською Федерацією.

Кулеба назвав вибори в Донбасу і в Криму «бутафорією, яка спрямована лише на показову легітимізацію і демонстрацію політичної сили на цих територіях». Але для їхнього статусу як майбутніх українських територій ці вибори значення не мають, зауважив міністр.

Нагадаємо, у період 17-19 вересня відбулося голосування на виборах до Держдуми РФ. 15 вересня Європарламент ухвалив резолюцію, яка закликає ЄС до готовності не визнати парламент Росії та розглянути можливість виключення Росії з ПАРЄ, якщо парламентські вибори в Росії у 2021 році будуть визнані сфальсифікованими й такими, що порушують демократичні принципи й міжнародне право.

МЗС України 17 вересня висловило рішучий протест та засудило протиправну організацію і проведення Росією виборів на тимчасово окупованій території Криму. Крім того, Україна засудила примусове залучення до голосування українських громадян, яким були незаконно роздані паспорти РФ на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях.