Близько 15-20% російських загарбників на Херсонському лівобережжі проявляють наміри до дезерції. Частина з них уже зреалізували ці інтенції. Про це сьогодні, 22 серпня, на телеканалі FREEДОМ заявила керівниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони південного регіону України Наталія Гуменюк.

“Оскільки хтось не витримує морально-психологічно цього стану вічного очікування кидка в кривавий бій, і намагаються дезертувати, тікаючи та “розчиняючись” у масах мирного населення. Дуже багато охочих, одягнувшись у цивільний одяг, приєднатися до тієї евакуації, яка фактично є насильницькою депортацією, яку окупаційна “влада” лівобережжя не припиняла”, — сказала вона.

За даними Гуменюк, кожен день формуються автобусні рейси для транспортування українців (від малят до старших) глибше до Росії, у напрямку до Сибіру.

«І дуже багато представників окупаційних військ, переодягаючись у цивільний одяг, намагаються під виглядом таких, що евакуюються, виїхати за свій поребрик», — додала начальник Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони Півдня України.

Додамо, що раніше Гуменюк розповіла, що позиції росіян у Херсонській області, які зазнали руйнувань 6 червня під час дій загарбників біля Каховської ГЕС, не можуть бути відновлені. Таким чином, загарбники вибудовують нові позиції, які можуть використовуватися як оборонні споруди.

Крім того, уточнила вона, росіяни продовжують підриватися на своїх мінах, які безконтрольно розкидані по всій території лівобережжя, там, де зійшла велика вода.