ЗСУ перейшли в режим активної оборони біля Бахмута, яка включає контратаки проти ворога, який відступає. Втім, це не єдиний напрямок, де ворогу може загрожувати наступ українських сил.
Про все це у своєму щоденному зведенні з фронту за 25 квітня говорив полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан.
Командувач Сухопутних сил ЗСУ Олександр Сирський 24 квітня вкотре відвідав Бахмут. Генерал-полковник заявив, що українські війська на цьому напрямку не лише обороняються, а й намагаються контрнаступати.
Найімовірніше, він мав на увазі активну оборону, яка передбачає контратаки на плечах ворога, що відступає. Тобто, коли триває атака росіян, ми її відбиваємо, а після їхньої втечі починаємо наступати,– пояснив Роман Світан.
Водночас він підкреслив, що росіяни знову почали тиснути на українські позиції в Бахмуті. Зокрема, знову тиснуть з півдня й з півночі в районі Хромового.
“Вони повертаються до ідеї оточення Бахмута. Тобто, витиснути наші війська. Вони постійно пробують нові маневри: не вдалося витиснути – почали знищувати будівлі”, – підкреслив полковник ЗСУ в запасі.
Повне знищення міста теж потребує певного часу, відтак, вважає військовий експерт, росіяни повернулися до тактики напівоточення міста. Тож знову намагаються тиснути з Хромового.
Тримаємося нормально – і на півночі, і на півдні вздовж дороги. Тривають позиційні бої, Сирський постійно контролює цей процес. Відступати з Бахмута поки ніхто не планує,– запевняє полковник ЗСУ в запасі.
Очільник ГУР Міністерства оборони Кирило Буданов заявив, що Росії вдається щомісяця мобілізувати близько 20 тисяч осіб. Левову частку з них відправляють воювати проти України.
Військовий експерт акцентував, що мовиться про процес набору до контрактної армії. Втім, для окупаційної армії, чисельність якої становить понад 1 мільйон осіб – це капля в морі.
Ми ж їх десь таку кількість, навіть трохи більше “відмінусовуємо” на лінії фронту. Тобто, загальна кількість російських військ зменшується,– наголосив Роман Світан.
Кирило Буданов також висловив переконання, що жодного ядерного удару з боку Росії не буде навіть після деокупації Україною Криму. Наш співрозмовник поділяє цю думку.
“Якби вони могли завдати ядерного удару, вони з цього б і розпочали. Не було б тоді жодного сенсу заганяти 200-тисячну армію на забій”, – заявив полковник ЗСУ в запасі.
А відтак можливості застосувати ядерну зброю в Росії немає. Військовий експерт порівняв такий сценарій з пострілом собі в голову, адже одразу після команди щодо застосування ядерної зброї відбудеться низка превентивних заходів.
За словами полковника запасу ЗСУ Романа Світана, росіяни не мають змоги розпочати нові повномасштабні дії проти Сил оборони, але водночас будуть спроби атакувати українські позиції.
Російські окупанти в районі Вугледара Донецької області намагатимуться завдати контрудару по позиціях ЗСУ за допомогою авіації. Зазначає Роман Світан.
За його словами, росіяни продовжують накопичувати авіацію для того, щоб створити видимість сили на одному з напрямків фронту. Водночас можливості провести повномасштабний наступ у них немає.
Так експерт вирішив прокоментувати слова спікера Сил оборони Таврійського напрямку Олексiя Дмитрашківського, який раніше говорив про підготовку ЗС РФ до штурмових дій.
“Швидше за все, йдеться про ймовірний контрудар. Останнім часом росіяни почали бомбити Вугледар за допомогою авіації, збільшилася кількість вильотів літаків на Вугледар, Авдіївку, Бахмут. Вони намагаються стерти з лиця землі висотну частину міст, щоб не можна було утримувати їх. Але навряд чи в районі Вугледара росіяни підуть у широкомасштабні наступальні дії. Вони мають дуже невигідну позицію, вони вже кілька разів ходили, ми їх знищили. А от завдати контрудару перед нашими наступальними діями вони можуть”, — заявив Роман Світан.