Український режисер, колишній в’язень Кремля Олег Сенцов вважає пересічних росіян “стадом”.

Як сказав він в ефірі “Радіо НВ”, росіяни хочуть, щоб їх зомбували, тому що їм це подобається.

На думку Сенцова, президент Росії Володимир Путін – це проекція російських надій.

“Чому у нього є підтримка? Тому що він робить те, чого хочуть росіяни. Путін – це частина Росії, однозначно”, – зазначив він.

Режисер вважає це великою проблемою Росії, тому що суспільство настільки деградувало, що потрібні дуже серйозні зміни, щоб якось підняти його рівень.

“Вони не тільки в політичній, економічній, військовій, але і в соціальній прірві дуже глибоко”, – підкреслив Сенцов.

Зокрема, він навів приклад російських ув’язнених, які, за його словами, ненавидять Путіна, однак підтримують його агресивну зовнішню політику.

“Що стосується зеків, то дійсно більшість його ненавидять за те, що він країну грабує, засидівся у владі, посадив їх у в’язницю (бо він очолює цю систему). Але якщо питання стосується зовнішньої політики,” чий Крим? “, Вони все кажуть: ось це він добре зробив. І це проблема росіян – їх імперські амбіції, вони на все дивляться через призму “моє”. В цьому полягає глибинна підтримка Путіна, тому що він дуже добре вміє грати на цих амбіціях росіян “, – пояснив колишній політв’язень.

“… Рядовий росіянин – це таке стадо … Так, зомбували, але вони хотіли, щоб зомбували, їм це подобається … і це Путін, який є реальним лідером, який є реальним чудовиськом, … це проекція російських надій … він робить те, що вони хочуть … “, – говорив співрозмовник.