Верховна Рада підтримала допуск іноземних військових в Україну для участі у багатонаціональних навчаннях у 2022 році. За проголосували 318 нардепів. Про це повідомляє 24 канал.

Зазначимо, що таку законодавчу ініціативу народні обранці розглядають щороку.

За “Закон про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі у багатонаціональних навчаннях”.

 Зокрема, йдеться про багатонаціональні навчанні з підготовки підрозділів збройних сил – “Об’єднані Зусилля – 2022”, українсько-американські навчання “Репід Трайдент – 2022”, українсько-британські навчання “Козак Мейс – 2022”, багатонаціональні навчання “Світла Лавина – 2022”, українсько-польські навчання “Сільвер Сейбер – 2022”, українсько-американські навчання “Сі Бриз – 2022”, українсько-румунські навчання “Ріверайн – 2022”, багатонаціональні навчання “Кленова Арка – 2022” та багатонаціональні навчання “Вікінг – 2022”.

Згідно з пояснювальною запискою, для фінансування витрат, пов’язаних із підготовкою та проведенням багатонаціональних навчань на території України та поза її межами у 2022 році, передбачено 106 млн 548,33 тис. гривень (з яких 52 млн 072,59 тис. гривень – на території України).

Ці кошти планується виділити в межах асигнувань Міністерства оборони України на 2022 рік за бюджетною програмою “Забезпечення діяльності Збройних Сил України, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни” за напрямами “Підготовка військ, проведення операцій та міжнародних навчань”, “Закупівля пально-мастильних матеріалів” та “Квартирно-експлуатаційне забезпечення”.

У Міноборони повідомили, що наступного року бійці української армії візьмуть участь у 26 багатонаціональних військових навчаннях як на території України, так і за її межами. Зокрема, заплановано проведення 10 багатонаціональних навчань на території України, до участі в яких планується залучити близько 21,5 тисяч військовослужбовців України та близько 11 тисяч іноземних учасників навчань. Також підрозділи ЗСУ візьмуть участь у 16 ​​багатонаціональних навчаннях за межами України.