В українсько-американських відносинах не раз найкращі заяви або не реалізовувалися, або це відбувалося в той спосіб, який не зовсім влаштовував мінімум Україну, а іноді і США.

Про це в матеріалі Цензор.НЕТ “”Зустріч року” Зеленського і Байдена. Що думають у ВР?” заявив нардеп “Слуги народу” Богдан Яременко.

“Взагалі вважаю, що у нас немає підстав бути незадоволеними цим візитом. Навколо нього було дуже багато властивої останнім часом міжнародним відносинам і нинішній політиці “жовтої” медійності, яка, на щастя, ніяк не вплинула на результати. На жаль, до цього треба звикати”, – зауважив він.

За словами нардепа, дуже важливо, що створено документ, на який посилатимуться ще не один рік потому.

“Тому що окреслений певний “коридор” тем – напрямків співпраці, які визначають стратегічність нашого партнерства. Отже, вони залишатимуться в основі двосторонніх відносин та медійно їх наповнюватимуть з точку зору подій, які відбуватимуться, на роки вперед”, – додав він.

“Українсько-американські відносини в питаннях безпеки, оборони, реформ та боротьби із корупцією є найбільш важливими у сфері зовнішньої політики України. Але вони в нашій країні стають об’єктом популізму. До речі, така проблема є і в американської сторони. Багато з того, що відбувається, коментується з точки зору не подій, а партійних інтересів. Це створює певне інформаційне тло для аналізу наслідків, але не дає самого аналізу”, – зазначив Яременко.

Як пише телеграм-канал “Таємниці депутат”, Тимошенко, Порошенко, Медведчук і інші сидять тихо.

“Візит Зеленського в США, відсутність економічних катастроф, провалів влади, які вони все так чекали, і чіткий порядок в Банкової з баченням завтрашнього дня не залишає шансів старикам на політичну розкачку вулиць. У них банально немає ідей. Їх переграли під чисту. І так буде з кожним старим політиком, який сподівається спливти як дещо в ополонці. Вас втоплять назавжди, залишивши жалюгідні відсотки сектантів в вашому рейтингу. Тому що ви всі – вчорашній день. Це треба було просто підсвітити красиво. Сидіть в своїх антирейтингах і страждайте, що застаріли назавжди”, – написали там.

Окрім того, Візит Президента України до США можна по праву вважати історичним, який дійсно закладає основи стратегічного партнерства між нашими країнами.

Про це говорить у своїй колонці на порталі Контракти Богдан Данилишин, Голова Ради НБУ, академік НАН України.

«Створюється фундамент утвердження України в світі як космічної держави, форпосту демократичного світу на кордоні з Росією, зміцнення обороноздатності і подальшого економічного поступу країни», – зокрема зазначає він.

На думку Данилишина, вперше за багато років ми можемо говорити про справжній довірливий характер взаємовідносин, а не тільки декларування стратегічного партнерства та підтримки.

Данилишин також пише, що за період торговельної війни між США та Китаєм, починаючи з 2019 року, – близько 15% американських компаній, в тому числі такі гіганти, як Hewlett-Packard, Dell, Microsoft, Amazon – переміщували або розглядали можливість переміщення виробництва з Китаю до інших країн. Але така релокація виробничих замовлень не мала позитивних наслідків для України у контексті розміщення на її території нових виробництв чи замовлень: прямі інвестиції з США у 2020 році збільшилися лише на 70 млн. доларів США. При цьому, частка прямих інвестицій із США у структурі залучених ПІІ в Україну наприкінці 2020 року становила менше 2%.

Втім, голова ради НБУ упевнений, що завдяки нинішньому візиту Президента України в Штати наступний етап розвитку взаємовідносин нашої країни з США стане інвестиційним і взаємовигідним для обох країн.