Новий політичний сезон, який розпочнеться 7 вересня, обіцяє бути цікавим. Як анонс до нього – словесна перепалка секретаря Ради національної безпеки і оборони Олексія Данилова та спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, яка відбулася на своєрідному телевізійному рингу.

Про це йдеться в програмі Катерини Соляр “Підгорає” на 24 каналі.

Здається, що кішка, яка останнім часом була між Дмитром Разумковим і Володимиром Зеленським, тепер перебігла дорогу Разумкову і Данілову. Можливо, голова парламенту просто вирішив з усіма пересваритися і піти в опозицію.

Важко сказати, що насправді відбувається. Поки ви всі цими днями спостерігали за блискавками в небі, журналісти спостерігали, як ці самі громовиці літали між Банковою та куполом Верховної Ради.

Нагадаємо, на розгляді Верховної Ради перебуває прийнятий у першому читанні так званий законопроєкт про олігархів, згідно з яким саме РНБО буде визначати, хто в країні є олігархами, а хто – ні.

Раніше Дмитро Разумков висловлював думку, що РНБО не може мати таких повноважень, оскільки існує конфлікт інтересів: якщо хтось із РНБО буде перебувати в тісних корупційних відносинах з представником великого бізнесу, то він не проголосує в рамках РНБО за включення цієї особи до переліку олігархів.

Секретар РНБО Данілов на це відреагував так: “(Спікер) вважає, що серед нас 23-х членів РНБО є олігархи, то я хотів би послухати, хто із нас тут є олігарх, щоб тут був конфлікт інтересів?”

Як зазначають в програмі, щоб озвучити відповідь Разумков не знайшов кращого місця, як канал олігарха Дмитра Фірташа, де йому за це щиросердечно подякували. Він порадив Данілову “показати пальцем” на депутатів, які мають зв’язок з олігархами.

“Вважаю, що це не повинно бути РНБО. Думаю, що пан Данілов, як відповідальна особа, вже звернувся до правоохоронних органів, НАБУ, НАЗК, бо зв’язок з олігархами, якщо вони мають – це корупція. Ба більше, я готовий надати трибуну ВР, щоб пальцем показати, на кого саме є таки тиск. Якщо такого не відбудеться, то, можливо, доведеться вибачатись перед народними депутатами та парламентом”, –сказав Разумков.

Які депутати пов’язані з олігархами

До суду з одними журналістськими розслідуваннями не підеш. Однак вони свідчать про те, що Олександр Дубінський тісно пов’язаний з Коломойським.

Також ведуча відзначили, що єдиною депутаткою зі “слуг”, яка не підтримала президентський законопроєкт про олігархів була Людмила Буймістер. Вона одна з тих народних обраниць, яка ніколи особливо і не приховувала, що працює не в інтересах своїх виборців, а в інтересах Ріната Леонідовича.

“Є ще група “За майбутнє” з 18 народних депутатів, які на політичній арені з’явились у травні 2020. Тоді й заявили про створення однойменної партії на чолі з “найкращим другом” олігарха Ігоря Коломойського – Ігорем Палицею. Також не забувайте про групу Іллі Павлюка. Вона суттєвіша ніж “За майбутнє” і налічує близько 30 нардепів, які як зайчики бігають до нього в офіс за настановами та голосують в інтересах Ріната Ахметова та його бізнесу”, – заявила журналістка.

У Раді теж є олігархи

Взагалі тих, кого завтра можуть визнати олігархами, навіть не групи свої до Ради завели, а самі зайшли туди. Мовиться про Віктора Медведчука та Петра Порошенка.

Отже, як виявляється в Верховній Раді є чи не більше зв’язків з олігархами, ніж у РНБО, А чиї інтереси намагається лобіювати Разумков, це вже питання. Але точно не інтереси своєї команди.