Президент Володимир Зеленський підкреслює, що він та Офіс президента не чинили політичного тиску на ексглаву Нацбанку Якова Смолія.

Джерело: Зеленський на брифінгу в суботу в місті Южне Одеської області, передає “Інтерфакс-Україна”

Пряма мова: “Що стосується глави Національного банку України, то ви можете його (Смолія – ​​ІФ) особисто запитати, чи був тиск з боку Офісу президента. Мені здається, вже запитували журналісти, і отримали відповідь: він сказав, що ні. У нас із ним були дійсно дуже непогані, не тільки на професійному, а й на людському рівні, відносини”.

Деталі: Президент зазначив, що різні представники банківського сектора запропонували йому кандидатури на пост глави Нацбанку, і вони зараз вивчаються.

Пряма мова: “Що стосується кандидатури на голову Національного банку України, я провів три великі дискусійні зустрічі. В рамках професійного діалогу я зустрівся з усіма главами державних банків України, щоб отримати від них і кандидатури, і їхнє особисте враження від всієї цієї ситуації.

Всі вони досить спокійно сприймають звільнення глави Національного банку, всі не бачать будь-яких ризиків. Нам багато разів говорили, що долар буде завтра по 100. Все це якась фантастика”.