Цьогоріч мають відбутися ключові події у війні, проте важливо зберегти несподіваність для противника. Тому зараз потрібно обмежити обговорення майбутніх контрнаступів Збройних сил України, щоб мінімізувати можливі ризики. Про це заявив радник очільника Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі одного з телеканалів.
За його словами, контрнаступ українських захисників обов’язково буде, але як він проходитиме і на яких напрямках, має стати сюрпризом для російських загарбників.
Окрім того, ще однією важливою складовою перебігу подій на полі бою є ресурс, який Росія накопичила та може використати протягом наступних 2-3 місяців. За словами Подоляка, цей період є найважливішим для Росії з точки зору її ресурсів.
Після цього періоду ситуація на фронті зміниться і Україна буде рухатися вперед одним напрямком. У цьому контексті надзвичайно важливою є наявність певних інструментів для українських захисників.
Найбільш важливими з цих інструментів є далекобійні ракети, які дозволять ЗСУ атакувати ворожі склади глибоко в тилу. Це може призвести до знищення залишків ворожого озброєння та деморалізації російських військ.
Другим ключовим інструментом є артилерійські снаряди калібру 155, 152 та 122 міліметри. Ці снаряди вироблялися переважно в Радянському Союзі, тому світ не накопичив їх велику кількість. Однак зараз багато інвестицій направлені на збільшення виробництва цих боєприпасів в європейських військово-промислових комплексах.
“Ці снаряди дозволять нищити російський живий мобілізований компонент і не допускати таких боєзіткнень, як ми бачимо сьогодні на Бахмутському напрямку. Все, що треба, ключові події відбудуться у 2023 році. Мені здається, що остаточно це буде літо – осінь”, – припустив Подоляк.
Росіяни мріють про прорив фронту та бодай найменше просування. Попри це, ходять чутки й про наміри росіян створити три котли, в які мали б потрапити українські військові.
Імовірність цього сценарцію в щоденному зведенні з фронту на 24 Каналі оцінив полковник запасу ЗСУ, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан. Він певен, що в деяких з цих місць створення “котлів” фактично неможливе.
Російські воєнкори стверджують, буцімто ЗСУ готуються піти у свій контрнаступ саме з боку Бахмута, де нині тривають важкі бої. Вони ж натомість сподіваються скористатися стягуванням військ туди, аби зробити три “котли” для українських військ:
у районі Сіверська,
у самому Бахмуті,
в Авдіївці.
Втім, військовий експерт переконаний, що два з цих місць фактично неможливо взяти в оточення. Мова про Сіверськ та Авдіївку.
Якщо це Сіверськ, то він зав’язаний на Білогорівку. Увесь цей плацдарм довкола Сіверська добре укріплений. Підійти неможливо, є певні підвищення, де розташована наша артилерія,
– пояснює Роман Світан.
Він певен, що для оточення Сіверська росіянам потрібно захопити Слов’янськ, вийти на Лиман з півдня й півночі, а лише тоді пробувати оточити Сіверськ. Та сил і засобів у Росії для цього немає.
Якщо говорити про Авдіївку, то гарнізон міста вже 9 років стоїть поряд з Донецьком. Авдіївка через Спартак межує з Донецьком. Сама місцевість довкола Авдіївки виконує оборонні завдання,
– підкреслив полковник запасу ЗСУ.
За його словами, відбудовані за ці всі роки рубежі оборони тут взяти просто неможливо. Росіяни тут били всі 9 років війни й почали атакувати одразу з початком повномасштабного вторгнення. Та авдіївський гарнізон стоїть і не рухається.
“Поки росіяни не вийдуть на західний берег Карлівки, виконати завдання з оточення Авдіївки неможливо. А дійти до Карлівки… Вони йдуть вже 9 років, а швидкість просування – по кілометру на рік, не більше”, – заявив військовий експерт.