Британський вiйськовий експерт, полковник армії Великої Британії у відставці Глен Грант прокоментував дії ЗСУ на лівобережжі Херсонщини та Запоріжжі
Про це він розповів в інтерв’ю ведучому Антону Борковському на українському телеканалі.
«Відомо, що ЗСУ в районі Херсона повільно просуваються вперед. Вони будуть продовжувати рух, оскільки Росія зараз не має можливості відтіснити їх назад. Тому я думаю, що переломний момент, чи то в Запорізькій, чи то в Херсонській області точно настане, це лише питання часу. Можливо це не станеться цієї зими, але думаю, що на двох напрямках будуть просуватися вперед, поки щось не станеться. Тому треба молитися, щоб росіяни насправді просто не змогли впоратися з трьома фронтами одночасно», — сказав він.
За його словами, українські військові не можуть просуватися швидше у Запорізькій області і цьому є пояснення.
«Хлопці та дівчата зараз розумно воюють у Запорізькій області, просуваючись вперед настільки впевнено, наскільки це можливо. Вони не можуть просуватися швидше через міни, недостатню кількість артилерії і складність ведення бою», — підкреслив Грант.
Він вважає, що Росія була готова до того, що ЗСУ вдасться перетнути Дніпро.
«Це створить їм проблеми з резервами. Тепер вони повинні вирішити чи виставляти людей на схід від Авдіївки, чи залучити «найкращих» з Авдіївки і перекинути перед Херсоном», — додав він.
Зазначимо, російські окупаційні війська, маючи чисельну перевагу над Силами оборони України на лівому березі, не можуть повноцінно скористатися нею, оскільки її насправді не вистачає для контролю всієї Херсонської області. Про це повідомив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.
Група військ обмежена у своїх діях та ефективності застосовуваних підрозділів. Говорити про формування мобільного резерву оперативного рівня не доводиться – це завдання нездійсненне у нинішніх умовах. РОВ поступово втрачають контроль за життєво важливою логістикою.
Коваленко підкреслив, що не варто готуватись до жерсту доброї волі з боку окупантів, це станеться, але не так швидко.
«На сьогодні у РОВ є одна незаперечна перевага, якою вони гальмують наші дії не тільки по лівому березі, а фактично по всій лінії зіткнення, – це авіація та КАБи. Кориговані авіаційні бомби є, скажімо так, основним порятунком РОВ від розгрому по цілій низці локацій, і лівий берег є однією з таких. Масове застосування КАБів значно ускладнює виконання бойових завдань Сил оборони України та є головним елементом, що гальмує. Другим порятунком для РОВ все ж таки залишається кількісна перевага, адже командування російських військ може собі дозволити нехтування втратами та заповнення певних ділянок людським ресурсом для створення банально чисельного бар’єру. Хоча знову-таки в умовах переваги артилерії з правого берега це не довготривале рішення.», — підкреслив військовий оглядач.
Однак, на одних лише КАБах утримати лівий берег не вдасться, а той ресурс і ті рішення, які могли б дозволити це зробити, на сьогодні у окупантів відсутні і навряд чи з’являться в найближчому майбутньому.
У свою чергу, неминучі та нестримні процеси на лівому березі можуть бути прискорені додатковим, цілком прогнозованим фактором, який полягає в якомусь інциденті, що може статися на основній логістичній артерії росіян, яка живить весь материковий південь, – на Кримському мосту. Відбудеться такий інцидент, то події – що на лівому березі, що у Запорізькій області – поступово, але неминуче набудуть зовсім іншого обороту.