Практично всі рекомендації Європейського Союзу, необхідні для запуску переговорів щодо членства України, були виконані в Верховній Раді. Таке повідомлення було висловлене народним депутатом і заступником голови комітету Верховної Ради України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Вадимом Галайчуком.

«Рекомендації Єврокомісії для України з боку парламенту практично виконані. Певні законопроєкти потребують ухвалення в другому читанні й ці процеси непрості. Ми не приховуємо від суспільства те, як ідуть політичні консультації. Ми в активному діалозі як із нашими партнерами у Євросоюзі, так і з усіма політичними силами. Оскільки з одного боку ми маємо консенсус у ВР черед усіх фракцій і груп стосовно того, що євроінтеграція є нашим основним пріоритетом, але водночас ми бачимо різні політичні позиції, певні вимоги, які потрібно, щоб не тільки ухвалити законопроєкт, а й для того, щоб він був відповідним і ефективним в імплементації задля євроінтеграції. Оскільки в жовтні ми очікуємо на звіт Єврокомісії, де буде надано оцінку країнам-кандидатам і рекомендації. І сподіваємося, що це стане основою для старту перемовин щодо вступу у ЄС наприкінці грудня», — сказав Галайчук. 

Крім того, нещодавно Рада внесла зміни до закону про національні меншини. Цей пункт, на якому наполягала Угорщина, теж серед рекомендацій.

В свою чергу Єврокомісія вже готується до початку перемовин щодо членства України в Євросоюзі. Після цього європейські лідери мають підписати надану рекомендацію на грудневому саміті. Потім Україна розпочне тривалу процедуру завершення реформ і приведення у відповідність із законодавством ЄС критеріїв у понад 30 сферах, включаючи верховенство права та економіку.Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

У матеріалі сказано, що відновлення розширення ЄС відбувається в момент, коли блок із 27 держав прагне утримати країни Східної Європи, уникаючи їхнього приєднання до Росії чи Китаю.