Відтепер Міністерство внутрішніх справ повинно забезпечити захист для громадян Білорусі, які прибули в Україну впродовж останнього року. Це доручив зробити Володимир Зеленський. Особливу увагу приділятимуть тим, кому можуть загрожувати злочинні посягання, неважливо, це пов’язано з їхньою політичною чи громадською діяльністю. 

Про відповідне доручення глави держави українським правоохоронцям інформує Офіс Президента.

Кожен білорус, який може стати ціллю для злочинців у зв’язку зі своєю публічною політичною позицією, має отримати спеціальний і надійний захист, – зазначив президент.

СБУ та МВС повинні відпрацювати чіткий алгоритм оцінки можливих ризиків, а також систему відповідей на ці ризики, щоб усунути будь-яку загрозу для людей.

Зеленський додав, що наразі є визначений перелік громадян Білорусі, щодо яких уже почали здійснювати заходи з оцінки ризиків, а також супроводу цих людей в Україні та їхньої охорони.

Таке рішення ухвалили через інформацію про можливі загрози для низки білоруських активістів, а також трагічну загибель Віталія Шишова.

В ОП також наголосили, що президент очікує всебічного розслідування всіх обставин загибелі білоруського активіста, швидкої та повної перевірки інформації, а також інформування суспільства поліцією щодо прогресу слідчих у справі.

Нагадаємо, голову “Білоруського дому в Україні” Віталія Шишова, який зник у Києві, 3 серпня знайшли повішеним в одному зі столичних парків.

Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про умисне вбивство. Правоохоронці перевірять усі версії трагедії, зокрема й можливість вбивства.
Друзі активіста переконані, що це було не самогубство. Вони розповіли, що за Шишовим стежили відтоді, як він приїхав в Україну.