До укладення нового контракту необхідно повністю врегулювати всі судові суперечки

“Газпром” повідомив Україну і Євросоюз про необхідність врегулювання судових спорів до укладення нового контракту з Україною.

Про це в ході робочої зустрічі з прем’єр-міністром Дмитром Медведєвим повідомив голова правління “Газпрому” Олексій Міллер.

“До українських партнерів, до європейських партнерів наша позиція доведена: що, без сумніву, до укладення нового контракту необхідно повністю врегулювати всі судові суперечки”, – повідомив він, зазначивши, що подібних суперечок досить багато.

Міллер підкреслив, що головне питання, яке стоїть на порядку денному, – це закінчення договору на транзит через територію України, який закінчується 31 грудня 2019 року.

Раніше прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що незважаючи на те що “Газпром” пропонує продовжити існуючий контракт на транзит газу, такий варіант абсолютно не влаштовує Київ.

За словами глави уряду, Україна розраховує на отримання довгострокового контракту з “Газпромом” за новими правилами, з урахуванням європейських вимог до транспортування блакитного палива.