Росія продовжує нагнітати обстановку і зосередила понад 80 тисяч військових на кордоні з Україною. З них понад 40 тисяч на нашому східному кордоні, ще 40 тисяч – у тимчасово окупованому Криму.

Про це в коментарі Reuters заявила прессекретар президента Володимира Зеленського Юлія Мендель.

За її словами, український лідер намагався, але не зміг поговорити з президентом РФ Володимиром Путіним з цього приводу.

“Офіс президента, звісно, звернувся із запитом про розмову з Володимиром Путіним. Ми поки не отримали відповіді і дуже сподіваємося, що це не відмова від діалогу”, – каже Мендель.

Варто додати, що Президент України Володимир Зеленський називає США хорошим другом України, але закликає свого американського колегу Джо Байдена зробити ще більше для стримування агресії Росії.

Під час свого нещодавнього візиту на Донбас Зеленський дав інтерв’ю, в якому закликав США виділяти більше озброєнь, грошей на боротьбу і, що ще більш важливо, активніше підтримувати вступ України в НАТО.

“Якщо вони бачать Україну в НАТО, то мають сказати про це прямо і щось для цього зробити. Не на словах”, – сказав Зеленський.

Журналісти, однак, зазначають, що зближення України з НАТО може спровокувати Москву і викликати нову ескалацію на фронті.

“Можливо, це і правда. Але що відбувається тепер? Що ми тут робимо? Що тут роблять наші люди? Вони воюють”, – звернув увагу український президент.