У Підмосков’ї було зафіксовано вторгнення диверсантів на аеродром, де розташовані “літаки судного дня”, які потім були підірвані. Очікується, що подібні події будуть мати місце в майбутньому на території Російської Федерації, і Україна не матиме жодного відношення до цих подій. Це через те, що завжди знайдуться особи на території країни-агресора, які будуть протистояти путінському режиму.
Таку гіпотезу висловив в ексклюзивному інтерв’ю для ТСН.ua військово-політичний аналітик з групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.
“З інформації, яка є у відкритих джерелах, відомо, що серйозно пошкоджено гелікоптер Мі-28Н, він буде потребувати серйозного ремонту. Також легкі пошкодження отримали два літаки — АН-148 та ІЛ-20. Але невеликі пошкодження теж треба якось ремонтувати. Отже це дійсно для російської окупаційної влади досить серйозний репутаційний удар”, — розповів експерт.
Коваленко сказав, що це говорить про те, що безпечного місця на території Росії вже нема. Як мінімум, в радіусі 700 км від кордону з Україною, або навіть більше ніж 700 км. Навіть за межами цих 700 км на території РФ завжди знайдеться якась група місцевих, які не погоджуються з тією політикою, яку впроваджує путінський режим.
“Вони, я більш ніж впевнений, будуть якось прагнути боротися з цим режимом. Як можна це робити, якщо не знищувати елементи, які підсилюють цей режим. А режим Путіна підсилює мілітарна компонента. Найбільш вразлива не стільки бронетехніка, скільки саме авіація”, — зауважив експерт.
Коваленко заявив, що для ударів не треба досить потужних елементів для знищення, бо вона дуже вразлива. Достатньо навіть якогось дрону, який можна купити на будь-якому Amazon чи AliExpress. На цей дрон доєднати якусь вибухову суміш з елементами ураження і відправити на аеродром.
“Тобто дійсно питання щодо партизанщини на території РФ актуалізується. Це можливо реалізувати. Тому я думаю, що на території Росії багато що буде вибухати, якісь прецеденти відбуватися, але Україна до них не буде мати жодного відношення. Це вже буде внутрішній спротив, так чи інакше. Якийсь локальний, одинаки якісь, відлюдники. Але все одно від них буде якась користь і вони будуть діяти проти путінського режиму”, — резюмував він.
Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в інтерв’ю українському виданні розповів про наслідки ударів, завданих Україною по Криму. Останнім часом Збройні сили України частіше завдають ударів по Криму. Зокрема в ніч на 21 вересня вогневого удару зазнав військовий аеродром «Саки». За попередніми даними знищено щонайменше 12 літаків. Мусієнко відзначив, що це велика втрата для ворога.
«Треба розуміти, що аеродром «Саки» використовувався Росією для розміщення різних літаків типу Су, зокрема, тих, які застосовувалися, серед іншого, для обстрілу наших південних та східних регіонів, вони застосовувалися у Чорному морі, особливо для так званого патрулювання акваторії Чорного моря, створення перешкод у діяльності нам. Літаки звідти скидали бомби на острів Зміїний і не тільки. Тому загалом можна сказати, що втрати є доволі значними. Внаслідок однієї атаки спричинити такі втрати — це дуже хороший результат.», — наголосив експерт.
Мусієнко відзначив, що на території РФ є в них і інші аеродроми. Однак, якщо подивитися на хронологію подій, то протягом попередніх кількох тижнів ці аеродроми теж вражалися. Тобто Україна намагається діставати і аеродроми на території РФ, щоб зменшити можливості ворога щодо застосування тактичної авіації.
Наголошуємо, хоча російські війська зазнають значних втрат, але повною мірою, на жаль, вони не позбавлені можливості застосовувати авіацію.