європарламент1

Росія не надала туди необхідні документи

Російська делегація не зможе брати участь у роботі ПАРЄ в 2016 році, оскільки Росія не надала туди необхідні документи, повідомила у вівторок голова Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Анн Брассер.

"Вчора я отримала послання від голови Ради Федерацій і голови Державної Думи, в якому мене проінформували про рішення Федеральних Зборів Російської Федерації не надавати документи про повноваження російської делегації в ПАРЄ до відкриття сесії 25 січня", – йдеться в повідомленні А.Брассер, розміщеному на сайті ПАРЄ.

"Я жалкую у зв'язку з таким рішенням. Наслідком стане те, що відповідно до 25-ї статті статуту ПАРЄ та 6-го правила зводу правил процедур Парламентської асамблеї делегація Російської Федерації не візьме участі в роботі Асамблеї протягом 2016 року, або як мінімум до наступних парламентських виборів, які пройдуть в Росії", – пояснила А.Брассер

Раніше перший віце-спікер Держдуми, член делегації РФ в ПАРЄ Іван Мельников (КПРФ) повідомив "Інтерфаксу", що російська делегація не поїде на зимову сесію Парламентської асамблеї Ради Європи, якщо до її початку звідти не надійде сигнал про готовність повернути в повному обсязі повноваження членам російської делегації на цій сесії.

"До тих пір, поки з Асамблеї не надійде сигнал про готовність повернути російській делегації в повному обсязі її права, у тому числі право голосу, ми брати участь у роботі ПАРЄ не будемо і на сесію не поїдемо", – сказав І.Мельник.

За його оцінкою, зараз можна говорити про те, що шанси на відновлення всіх повноважень делегації РФ в ПАРЄ складають 50 на 50.

"М'яч на стороні ПАРЄ. Якщо вони мають намір підтвердити наші повноваження і права в повному масштабі – це одна ситуація, тут є про що говорити. Якщо ні, то у нас немає ніяких причин міняти свою позицію", – підкреслив представник керівництва Держдуми.

За його твердженням, тих членів Асамблеї, що виступають за те, щоб відновити повноваження російської делегації в повному обсязі, стає все більше – їх число за останній рік збільшилося. "Чи буде їх достатньо (для позитивного вирішення питання – ІФ), поки – питання", – зазначив І.Мельник.

"Я постійно підтримую контакт з групою лівих у ПАРЄ, яка є локомотивом у питанні повернення російським парламентаріям їхніх прав", – повідомив перший віце-спікер Держдуми.

Асамблея позбавила російську делегацію в 2014 році права участі в голосуванні, в керівних структурах ПАРЄ та спостереження за виборами у зв'язку з ситуацією навколо Криму і південного сходу України. У 2015 році більшістю Асамблеї ці санкції були підтверджені, у зв'язку з чим делегація РФ відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і фактично перервала з нею всі контакти.