День праці або ж День міжнародної солідарності трудящих відзначають і в Україні. Попри дискусії, які точаться останні декілька років довкола цієї дати, українці все ж отримали вихідні, передає Корупція.Інфо
Святкують 1 травня у понад 140 країнах світу, втім, в Україні до цієї дати неоднозначне ставлення. Зокрема, через асоціації з комуністичним режимом Радянського союзу. Адже за часів СРСР це було б одне з найважливіших свят. Тодішня влада влаштовувала багатотисячні демонстрації, прославляючи ідеї соціалізму та комунізму, що проходили під гаслом "Мир! Труд! Май!".
У інших країнах назви цього дня різняться: День весни, Свято весни і праці, День праці, Свято трудящих, День солідарності трудящих тощо. Ще 55 країн світу святкують День, присвячений праці в інші дні року. Скажімо, у США він припадає на перший понеділок вересня, а у Японії на 23 листопада. У Австралії "Восьмигодинний день" у різних штатах відзначають у різні дні.
Додамо, що мало хто знає, але історія цього дня має давні язичницькі корені, і сягають стародавніх часів, коли люди поклонялися богині землі і родючості Майї. В міру того, як відбувалася християнізація суспільства ця традиція поступово зникала. Першотравень у новому вигляді, як День солідарності трудящих, відродився в кінці XIX століття у робітничому русі за свої права. З часом політична складова цього дня трансформувалася просто у яскраве свято весни і праці.
Популярне: В Україні введуть податкову знижку для батьків: Що потрібно знати
Сьогодні в Україні відбудеться низка масових акцій. Зокрема у центрі столиці профспілки і політичні сили лівого спрямування влаштують першотравневу демонстрацію "за права людей праці та підвищення соціальних гарантій".